2. června 2017 21:50, aktualizováno  23:04 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Rockový festival v Nürburgu byl přerušen kvůli teroristické hrozbě

Kvůli teroristické hrozbě byl v pátek večer přerušen rockový festival Rock am... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kvůli teroristické hrozbě byl v pátek večer přerušen rockový festival Rock am... | foto: AP

Nürburg Kvůli blíže neupřesněné teroristické hrozbě byl v pátek večer přerušen rockový festival Rock am Ring v západoněmeckém městě Nürburg, informovala agentura DPA. Policie podle německé agentury přikázala organizátorům, aby vyzvali návštěvníky k opuštění plochy. Policie přikázala organizátorům, aby vyzvali návštěvníky k opuštění festivalové plochy. Tisíce hudebních fanoušků podle německé agentury spořádaně odešly.

Policie z města Koblenc obdržela informaci o „konkrétní hrozbě,“ napsala bez dalších podrobností agentura AP. Varování před terorismem na festivalu potvrdila zemská vláda západoněmecké spolkové země Porýní-Falc, uvedl server listu Die Welt. Strážci zákona zřídili pro občany zvláštní telefonní linku.

Návštěvníci za zpěvu plochu spořádaně opustili. „Naše publikum reagovalo fantasticky,“ řekl podle Die Welt organizátor festivalu Marek Lieberberg.

02.června 2017 v 21:16, příspěvek archivován: 02.června 2017 v 22:20

VIDEO: Besucher verlassen Gel?nde und singen "You'll never Walk alone" #rar #rar17 https://t.co/QlSl3R8ril

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Besucher verlassen Gelände und singen "You'll never Walk alone" #rar #rar17 https://t.co/QlSl3R8ril

Festival pod širým nebem na svém webu napsal, že strážci zákona chtějí vyklidit prostor, aby ho mohli prozkoumat.

Na několikadenním festivalu jsou desítky tisíc hudebních fanoušků, přesné číslo ale nebylo zveřejněno. Na konci víkendu se očekávala účast až 90 000 lidí.

Kvůli teroristické hrozbě byl v pátek večer přerušen rockový festival Rock am...
Kvůli teroristické hrozbě byl v pátek večer přerušen rockový festival Rock am...

Organizátoři akce doufají, že v sobotu bude možné v hudebních produkcích pokračovat. Podle původních plánů se mělo na čtyřech pódiích představit kolem 85 kapel, včetně Toten Hosen a System Of A Down.

Rock am Ring je podle Die Welt nejznámější německý rockový festival. Koná se v areálu automobilového závodního okruhu Nürburgring.

Výroční třídenní festival v pátek začínal a zahrát se chystala známá německá kapela Rammstein, která v neděli vystoupila v Praze. Skupina však už kvůli poplachu nestihla na festivalu v Nürburgu vystoupit.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz