21. dubna 2007 13:02 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Rodina universitního vraha se omluvila

Studenti zapalují svíce za oběti masakru ve Virginii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Studenti zapalují svíce za oběti masakru ve Virginii. | foto: ČTK

WASHINGTON Rodina korejského studenta, který v pondělí na virginské universitě zastřelil 33 lidí včetně sebe se poprvé vyjádřila k tragédii. "Cítíme se zoufalí, bezmocní a ztracení," zaznívá v dopise rodiny, která zůstává v ústraní na neznámém místě.

Rodina by si prý nikdy neuměla představit, že by Čo byl schopen tak násilného a krvavého činu. "Cítíme se zoufalí, bezmocní a ztracení," uvedla podle agentury Reuters střelcova sestra v prohlášení jménem rodiny, která dosud nejhorší podobný masakr na školách v americké historii veřejně nekomentovala. "Přivedl svět k slzám. Zažíváme teď noční můru," dodala.

Rodina i přes páteční prohlášení nadále zůstává v ústraní a místo jejího pobytu není známo. "Za naši rodinu musím říct, že hluboce litujeme devastace, kterou můj bratr
svým činem způsobil. Žádná slova nemohou vyjádřit náš smutek nad tím, že 32 nevinných lidí přišlo tento týden o život při tak hrozné a nesmyslné tragédii. Jsme zdrceni," dodala sestra v prohlášení.

Lidovky.cz, ČTK