5. června 2018 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Příliš vážné setkání s Lavrovem? Ruská státní televize přidělala Kimovi úsměv

Ruský televizní kanál Rusko 1 změnil společnou fotografii Kim Čong-una a ... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský televizní kanál Rusko 1 změnil společnou fotografii Kim Čong-una a ... | foto: Reprofoto: Rossija 1

Praha/Moskva V nedělní zpravodajské relaci ruské státní televize Rossija 1 se objevil zjevně upravený snímek severokorejského vůdce Kim Čong-una, který se minulý týden v Pchjongjangu setkal s ruským ministrem zahraniční Sergejem Lavrovem. Zatímco na oficiální fotografii z jejich setkání se vůdce tváří vážně, autor fotomontáže Kimovi zvednul koutky do nepřirozeného úsměvu.

Moderátor pořadu Zprávy týdne Dmitrij Kiseljov v neděli večer ve studiu televize Rossija 1 komentoval návštěvu Lavrova v Severní Koreji. Při té příležitosti se na pozadí objevila fotografie mírně se usmívajícího vůdce KLDR, jak podává ruku šéfovi ruské diplomacie. Nezávislý ruský web Meduza.ru, jenž na zmanipulovaný snímek upozornil, odkazuje na originální fotografii, kterou zveřejnilo ruské ministerstvo zahraničí. Na ní má Kim svůj typický vážný výraz.

Proč měla stanice potřebu zasahovat do oficiální fotografie, není jasné. Ruský ministr zahraniční se sešel s Kim Čong-unem na konci května v hlavním městě Severní Koreji Pchjongjangu. Jádrem jejich setkání bylo zejména řešení jaderného programu Korejského poloostrova. Lavrov pochvaloval město a vyřídil vřelé pozdravy od prezidenta Ruské federace. Severokorejský vůdce se zase tázal na zdraví Putina.

mag, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz