27. července 2014 20:04, aktualizováno  21:19 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Rusko střílelo rakety na Ukrajinu, tady je důkaz, říkají Američané

Ministerstvo zahraničí Spojených států zveřejnilo snímky, které podle něj... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministerstvo zahraničí Spojených států zveřejnilo snímky, které podle něj... | foto: http://www.npr.orgReprofoto

WASHINGTON Ministerstvo zahraničí Spojených států zveřejnilo snímky, které podle něj ukazují, že Rusko uplynulý týden střílelo rakety na cíle na východě Ukrajiny ležící až více než 11 kilometrů od hranic. Informují o tom tiskové agentury.

Na záběrech jsou podle vysvětlení ministerstva patrné stopy, odkud byly rakety vystřeleny, a také krátery, kam dopadly. Snímky podle agentury AP poskytl speciální představitel amerického prezidenta pro výzvědné služby (DNI).

ČTĚTE TAKÉ:

Zveřejněné čtyřstránkové sdělení ministerstva uvádí, že obrázky se týkají útoků provedených mezi 21. a 26. červencem. Na jednom z nich je prý vidět, že rakety byly vypáleny z Ruska a dopadly více než 11 kilometrů v hloubi ukrajinského území.

Ministerstvo zahraničí Spojených států zveřejnilo snímky, které podle něj...

PO ROZKLIKNUTÍ SE SNÍEK ZVĚTŠÍ. Ministerstvo zahraničí Spojených států zveřejnilo snímky, které podle něj...

Podle AFP jde celkem o čtyři snímky rusko-ukrajinského pomezí. Na dvou jsou podle ministerstva vidět ruské baterie umístěné na ruském území - na jednom je skupina raketometů a na druhém houfnice. Patrné jsou i krátery na ukrajinském území v blízkosti vojenských pozic.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz