Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

„Nalezen a zlikvidován“ u kůlny. Dezertéra zastřelila ruská speciální četa

ilustrační snímek foto: Reuters

Na jihu evropské části Ruska speciální jednotka zastřelila vojáka, který dezertoval od ruské armády na Ukrajině. Policie po něm vyhlásila pátrání. Tvrdila, že existovalo nebezpečí, že je voják ozbrojen a bude představovat hrozbu pro okolí.
  21:55

„Dmitrij Perov, který byl hledán kvůli svévolnému opuštění jednotky, byl nalezen a zlikvidován. Situace je pod kontrolou silových struktur. Obyvatelé nejsou v ohrožení,“ uvedla na sociálních sítích správa ruské Lipecké oblasti, kde byl voják zastřelen.

Jednatřicetiletý vojín Perov podle policie zběhl v pátek. V úterý pak byl podle médií viděn u své matky ve Voroněži, kde ho také na ulici zachytila kamera. Posléze zamířil do Lipecké oblasti, kde měl dům. Tam se ho vydaly hledat speciální jednotky, uvádí Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda.

Informační kanál Baza popsal, že speciální četa vojáka zastihla ve vesnici, kde se skrýval, když zrovna vycházel z kůlny. Vyzvala ho, aby zahodil zbraň a lehl si na zem. Dezertér údajně odmítl a vystřelil, na což speciální jednotky odpověděly palbou, při níž ho usmrtily.

Autoři: ,