Rusové podle zpravodaje Reuters ukrajinské stanoviště ovládli, aniž by padl jediný výstřel, anebo byl někdo zraněn. Nyní se podle nejmenovaného ukrajinského důstojníka vedou jednání mezi oběma stranami.
Rusové armádním kamionem vyrazili vrata, obsadili strážnici a pokoušejí se zmocnit velitelství. Na místě je asi stovka ukrajinských vojáků, uvedl zprvu Interfax s odvoláním na dozorčího ukrajinské jednotky. Počet útočníků nedokázal dozorčí odhadnout.
Zpravodaj Reuters poznamenal, že vrata nejevila žádné známky poškození.
Podle ukrajinského ministerstva obrany jsou mezi útočníky také kozáci a místní radikálové, odpalující ohlušující granáty. Ukrajinská posádka se zabarikádovala v jedné z budov kasáren.
Unian tvrdí, že na místě je ukrajinský generál, který se pokouší incident urovnat. Rusové podle agentury na Krymu obklíčili pět stanovišť ukrajinské protivzdušné obrany.