Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sarkozyho syn nebude usilovat o řízení vlivné státní společnosti

Svět

  20:46
PAŘÍŽ - Syn francouzského prezidenta Jean Sarkozy nebude usilovat o to, aby stanul v čele největší podnikatelské čtvrti v zemi - pařížské La Défense. Podle agentury AFP to mladý Sarkozy řekl dnes v televizním vysílání. Kritici obviňovali prezidenta Nicolase Sarkozyho, že za kandidaturou syna stojí on a že tak nepřípustně protežuje člena své rodiny.

Jean Sarkozy v pořadu televize France 2 foto: AFP

Jean Sarkozy usiloval o to stanout v čele státní společnosti EPAD, která La Défense spravuje. Kandidatura prezidentova syna do vysoké funkce ovšem ve Francii vyvolala ostré reakce, proti se podle výzkumů mínění stavěla většina Francouzů.

"Nechci vítězství poskvrněné podezřením," řekl dnes Jean Sarkozy na kanálu France 2. Třiadvacetiletý student práv nicméně podle svých slov bude v pátečním hlasování kandidovat na člena správní rady společnosti EPAD. "Ale pokud budu zvolen, nebudu usilovat o předsednictví," dodal.

Nicolas Sarkozy se synem (2008)

Kritici obviňovali prezidenta Sarkozyho z nepřípustného protežování člena rodiny. Zatímco mladý Sarkozy tvrdí, že má již ze své práce v místní správě dostatek zkušeností, jeho odpůrci mu předhazovali, že vzhledem k tomu, že studuje teprve druhým rokem práva, tak na takovou významnou funkci nestačí.

La Défense soustřeďuje 200.000 pracovních míst a přes tři miliony metrů čtverečních kanceláří, z nichž mnohé patří sídlům velkých francouzských podniků a bank jako Total či Société Générale. Nicolas Sarkozy se v rámci své kariéry podílel na budování čtvrti a v letech 2005 a 2006 ji i řídil.

Autor:

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...