Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Omotal se šálou a vyrazil na zkoušku. Senegalec se převlékl za ženu, za svou přítelkyni chtěl složit maturitu

ilustrační snímek foto: Pixabay.com

Oblékl červenou sukni, na hlavu dal pokrývku, omotal se šálou a … vyrazil na zkoušku. Senegalský vysokoškolák tak chtěl zmást komisi a maturitní zkoušku vykonat místo své přítelkyně. Jenže se na to přišlo a on teď skončí u soudu kvůli podvodu a spolčení. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na obhájce senegalské dvojice.
  7:52

Mladík, který už studuje na vysoké škole na severu Senegalu, přijel do města Diourbel, aby složil zkoušky za svou partnerku, která je ještě na střední škole.

Podle fotek na sociálních sítích si mladík oblékl červenou sukni s černým potiskem, pokrývku hlavy a ještě šálu, aby zmátl zkoušející. V Senegalu se maturitní zkoušky skládají písemně a nebyl tedy v přímém kontaktu s pedagogy.

Na podvod se přišlo v sobotu, třetí den zkoušek, během testu z angličtiny. Personál, který dohlíží na průběh zkoušek, na podivné vystupování domnělé studentky upozornil policii, která ho zatkla.

Stejný osud potkal i jeho přítelkyni, která na něj čekala v nedaleké restauraci. Oba teď na soud čekají ve věznici v Diourbelu.

Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat