17. května 2016 20:15 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Sexuální obtěžování na karnevalu kultur v Berlíně? Policie šetří nové případy

V Berlíně o víkendu proběhl 21. ročník Karnevalu kultur. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Berlíně o víkendu proběhl 21. ročník Karnevalu kultur. | foto: Reuters

BERLÍN Německá policie vyšetřuje osm případů podezření na sexuální obtěžování během víkendového karnevalu kultur v Berlíně. Informovala o tom v úterý agentura DPA. Podobné případy jsou nyní v Německu velmi sledované kvůli velkému počtu žen, které byly takto napadeny během silvestrovské noci.

Policejní mluvčí Thomas Neuendorf v úterý uvedl, že se německým úřadům zatím přihlásilo osm žen, na které podle jejich výpovědí skupiny mužů činily sexuální nátlak. „Všechny ženy pachatele popsali jako mladé muže s jižanským vzhledem,“ konstatoval policejní mluvčí.

Případy sexuálního obtěžování se na karnevalu, kterého se každý den účastnily desetitisíce lidí, podle policie odehrály ve večerních hodinách v pátek, sobotu i v neděli. Německé úřady, podle nichž je obětem mezi šestnácti a 48 lety, přitom nevylučují, že se jim přihlásí ještě další oběti.

Do průvodu berlínskou čtvrtí Kreuzberg se zapojily tisíce lidí, další stovky...
V průvodu vystoupily taneční skupiny v krojích, reprezentující na 180...

Již v sobotu policie zatkla dvojici podezřelých ve věku sedmnácti a čtrnácti let. Podezřívá také jednoho čtyřicátníka. Dva z nich mají turecké kořeny. Dalších osmnáct lidí policisté zatkli pro podezření z krádeže. Žádný z nich ale není podezřelý ze sexuálního napadení.

Během silvestrovské noci skupiny mladíků v několika německých městech hromadně napadaly a obtěžovaly ženy. Nejmasovější byly takové útoky v Kolíně nad Rýnem. Mezi silvestrovskými útočníky byli převážně mladí muži severoafrického původu, část z nich žádala v Německu o azyl.

Tyto incidenty vyvolaly v Německu značné pobouření a přispěly i k poklesu vstřícnosti, kterou Němci vůči uprchlíkům ze začátku migrační krize projevovali.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz