Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Čtyři Katařani v polském klubu brutálně napadli Izraelce. Osvoboďte Gazu, skandovali útočníci

Svět

  14:51
Varšava - Několik izraelských studentů bylo v sobotu v ranních hodinách ve varšavském nočním klubu brutálně napadeno skupinou čtyř studentů z Kataru. Útočníci podle svědků hovořili o Izraeli vulgárně a skandovali hesla jako „osvoboďte Palestinu, osvoboďte Gazu“.

Polská policie foto: Reuters

Jeden ze svědků události Barak Kashpizky pro The Times of Israel uvedl, že arabsky mluvící skupina se napadených mužů před útokem zeptala, zda pochází z Izraele: „Když odpověděli, že z Izraele skutečně pochází, skupina mužů je okamžitě napadla a vykřikovala ‚sr*t na Izrael‘.“

Kashpizky poté uveřejnil na Facebooku fotografie svého brutálně napadeného bratra, který byl spolu s dalším napadeným studentem po útoku převezen do nemocnice a následně hospitalizován.

Napadený Yotam Kashpizky označili útok za „teroristický nacionalisticky motivovaný incident“. Dále uvedl, že celému incidentu měli přihlížet kolemjdoucí a ochranka nočního klubu, nikdo prý ale nezasáhl.

Polské Ministerstvo zahraničí potvrdilo, že k útoku došlo. Uvedlo, že případ oznámili izraelskému konzulátu ve Varšavě, který se jím bude nadále zabývat. „Ministerstvo zahraničních věcí incident vyšetřuje a spolu s místními úřady rozhodne o dalších krocích,“ uvedlo v tiskovém prohlášení.

Skupina napadených Izraelců v Polsku trávila letní semestr na místní Varšavské ekonomické škole. 

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!