10. září 2019 14:51 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Čtyři Katařani v polském klubu brutálně napadli Izraelce. Osvoboďte Gazu, skandovali útočníci

Skupina studentů z Izraele byla napadena Katařany. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skupina studentů z Izraele byla napadena Katařany. | foto: Reuters

Varšava Několik izraelských studentů bylo v sobotu v ranních hodinách ve varšavském nočním klubu brutálně napadeno skupinou čtyř studentů z Kataru. Útočníci podle svědků hovořili o Izraeli vulgárně a skandovali hesla jako „osvoboďte Palestinu, osvoboďte Gazu“.

Jeden ze svědků události Barak Kashpizky pro The Times of Israel uvedl, že arabsky mluvící skupina se napadených mužů před útokem zeptala, zda pochází z Izraele: „Když odpověděli, že z Izraele skutečně pochází, skupina mužů je okamžitě napadla a vykřikovala ‚sr*t na Izrael‘.“

Kashpizky poté uveřejnil na Facebooku fotografie svého brutálně napadeného bratra, který byl spolu s dalším napadeným studentem po útoku převezen do nemocnice a následně hospitalizován.

08.září 2019 v 11:39, příspěvek archivován: 10.září 2019 v 14:07

זה יותם אחי התאום. הוא הותקף בוורשה על רק לאומני.

יותם הוא סטודנט למשפטים שנסע כחלק ממשלחת של סטודנטים, לסמסטר קיץ בבית הספר למשפטים בוורשה.
היות והוא חבר במשלחת, אשר הותקפה באירוע על רקע לאומני, הרשו לי לקרוא לזה פיגוע. פיגוע שבאופן פלא החליטו להשתיק במקום לדאוג ולאבטח את אזרחי ישראל, ולמצוא את החבורה שגרמה לו לאבד הכרה, וכנראה גם אמונה.

Napadený Yotam Kashpizky označili útok za „teroristický nacionalisticky motivovaný incident“. Dále uvedl, že celému incidentu měli přihlížet kolemjdoucí a ochranka nočního klubu, nikdo prý ale nezasáhl.

Polské Ministerstvo zahraničí potvrdilo, že k útoku došlo. Uvedlo, že případ oznámili izraelskému konzulátu ve Varšavě, který se jím bude nadále zabývat. „Ministerstvo zahraničních věcí incident vyšetřuje a spolu s místními úřady rozhodne o dalších krocích,“ uvedlo v tiskovém prohlášení.

Skupina napadených Izraelců v Polsku trávila letní semestr na místní Varšavské ekonomické škole. 

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.