Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavný pařížský hotel zachvátily plameny. Bydleli v něm Chopin či princezna Diana

Svět

  11:24aktualizováno  15:21
PAŘÍŽ - Požár v úterý zachvátil nejvyšší poschodí známého pařížského hotelu Ritz Carlton, který v minulosti navštívili módní návrhářka Coco Chanelová, skladatel Frederic Chopin či spisovatel Ernest Hemingway. Svoje poslední hodiny před smrtí při automobilové nehodě v ní strávila před skoro dvěma desítkami let také britská princezna Diana.

Přilehlé náměstí Vendome, kde sídlí francouzské ministerstvo spravedlnosti a také několik butiků se šperky, obsadila požární a policejní vozidla. foto: ČTK

Požár vypukl v ranních hodinách a přivolaným hasičům se jej podařilo dostat pod kontrolu. Zcela ale uhašen nebyl a bude trvat dlouho, než se to podaří, upozornili hasiči. V různém stádiu žhnutí jsou podle nich umělohmotné materiály, včetně izolací elektrických kabelů, k nimž je nutné přistupovat opatrně a s velkou trpělivostí.

Podle velitele hasičů plameny zachvátily střechu budovy, která byla jen velmi obtížně dostupná. Po zvládnutí požáru na střeše mohli hasiči přistoupit k likvidaci jeho ohnisek uvnitř hotelu.

Příčina požáru není zatím známa. Nikdo neutrpěl zranění. Přilehlé náměstí Vendome, kde sídlí francouzské ministerstvo spravedlnosti a kde má řada světoznámých firem své obchody se šperky, obsadila požární a policejní vozidla.

Hotel prochází již tři roky totální rekonstrukcí a je tak dlouhodobě uzavřen pro veřejnost.

Podle velitele požárníků zachvátily plameny střechu budovy, která je jen velmi...
A firefighter wipes his face as a fire engulfed the top Požár vypukl v ranních...
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!