28. září 2015 7:40 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Slzný plyn a hole. V německém uprchlickém centru se střetly stovky lidí

Ilustrační foto: Uprchlíci v Německu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto: Uprchlíci v Německu | foto: ČTK

BERLÍN Při hromadných potyčkách mezi běženci v uprchlickém centru v německém Kasselu v neděli utrpělo zranění 14 lidí, z toho tři policisté. V tamním stanovém městečku se střetly stovky osob. Násilnosti vypukly v poledne při výdeji jídla, večer se pak rozhořely znovu, informovala agentura DPA.

Do potyček se zapojily stovky lidí různých národností, informovala v neděli večer policie. Účastníci vřavy se mlátili mimo jiné holemi a stříkali po sobě slzný plyn.

Policie se pokusila situaci uklidnit oddělením znesvářených skupin. V areálu někdejšího letiště v kasselské části Calden zasahovalo až 50 policistů.

V poledne při výdeji jídla nejdřív propukla rvačka mezi dvěma obyvateli tábora a brzy přerostla ve střety mezi skupinami Pákistánců a Albánců. Policii se nakonec podařilo situaci zvládnout.

Večer však násilnosti znovu propukly, přičemž se do sebe pustilo asi 70 lidí na jedné straně a 300 na druhé. Zadržen nebyl nikdo. Mnozí z těch, kteří se chtěli násilí vyhnout, z tábora utekli a vrátili se až večer.

V zařízení v Caldenu je podle policie ubytováno zhruba 1500 uprchlíků asi 20 různých národností. Už před několika týdny tam někteří na sebe navzájem útočili slzným plynem. Zraněno jich bylo zhruba 60, včetně dětí.

ČTK

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.