Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Opařené batole vzala ukrajinská matka místo do nemocnice k léčitelům. Zemřelo

Darina Gorova se svou dcerou (2019) foto: Darina Gorova (Instagram)

Ukrajinou otřásá smrt teprve dvouletého batolete, které se opařilo vroucí vodou poté, co na sebe převrhlo hrnec. Jeho matka ho i přes závažné popáleniny neodvezla do nemocnice, ale k tradičním ukrajinským léčitelům. Matce i otci hrozí v případě odsouzení sedm až patnáct let vězení.
  19:37

Policie obvinila osmnáctiletou Darinu Gorovou a jejího o jedenáct let staršího manžela Ivana z plánované vraždy následující po nehodě. Své dvouleté dceři, která se opařila vroucí vodou a popálila si břicho, záda a pozadí, totiž odmítli zajistit nezbytnou lékařskou pomoc a místo do nemocnice ji odvezli k ukrajinským léčitelům.

Tradiční léčitelé podle policie neudělali takřka nic, aby holčičce s popáleninami pomohli, doporučili pouze přírodní masti. 

Podle policie si právě matka měla závažnost situace uvědomit, sama totiž studuje na univerzitě Konotop Medical College medicínu.

Právě to zarazilo i sousedy rodiny, kteří nedokázali pochopit, proč holčičku neodvezli rovnou do nemocnice. „Vždyť je její matka budoucí doktorkou,“ nechápal jeden z nich.

Rodinu po pěti dnech od nehody navštívila doma v Bachmači dívčina babička. Poté, co spatřila ošklivé jizvy a rozsáhlá zranění, rozhodla se dívenku odvést do nemocnice. 

Ošetřující lékařku stav dítěte zaskočil. Na záchranu života bylo už pozdě, Lesja zemřela deset dní po příjezdu. „Zemřela v bolestech, odbornou péči jsme jí zajistili až příliš pozdě,“ uvedla.

Rodičům v případě odsouzení hrozí sedm až patnáct let vězení.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI
Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI

Ať už musíte celý den pobíhat za miminkem nebo běháte jen tak pro radost v lese. Možná vás trápí propadlá klenba nebo vás po celém dni bolí nohy....

Mohlo by vás zajímat