7. března 2013 12:23 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Soud poslal Berlusconiho na rok do vězení. Vyzradil úřední tajemství

Silvio Berlusconi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Silvio Berlusconi. | foto: Reuters

ŘÍM  Milánský soud poslal bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho na rok do vězení za vyzrazení úředního tajemství. Informovala o tom agentura ASA. Rok vězení pro Berlusconiho žádala obžaloba. Rozsudek je zatím nepravomocný.

Rok vězení pro Berlusconiho žádala obžaloba. Případ se týká odposlechu někdejšího opozičního levicového lídra Piera Fassina a tehdejšího šéfa italské banky Unipol Giovanniho Consorteho. Přepisy jejich rozhovoru zveřejnil v roce 2005 deník Berlusconiho bratra Paola Il Giornale. Kvůli vyšetřování měl dialog zůstat v tajnosti.

Paolo Berlusconi byl odsouzen na dva roky a tři měsíce do vězení. Soud rovněž uložil Silviu a Paolovi Berlusconiovým zaplacení odškodného Fassinovi ve výši 80 tisíc eur (přes dva miliony korun).

Karima Mahrúgová, zvaná Ruby. Kvůli ní hrozí Berlusconimu vězení.

Karima Mahrúgová, zvaná Ruby. I kvůli ní hrozí Berlusconimu vězení.

Berlusconiho čekají další dva soudy
Berlusconi, jenž oproti očekávání získal velkou podporu při nedávných parlamentních volbách, by se měl tento měsíc dočkat rozsudků ještě ve dvou významných kauzách, které se ho týkají. Jde o daňové úniky ve společnosti Mediaset a o ostře sledovaný případ Rubygate, který se týká podezření, že měl sex s nezletilou.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz