Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Prostituce zotročuje, zakážeme ji, slíbil španělský premiér. Sex v zemi nabízí 300 tisíc žen

Španělský premiér Pedro Sánchez slíbil, že v zemi zruší prostituci. Uvedl to při nedělním závěrečném projevu na sjezdu španělské socialistické strany (PSOE). Podle Sáncheze prostituce zotročuje ženy. V současnosti není v zemi nabízení sexuálních služeb zakázané. Zákon trestá jen kuplířství. Podle OSN je Španělsko jednou ze zemí světa, kde se prostituci daří nejvíce.
  11:56

Sjezd socialistů už v sobotu schválil požadavek, aby strana předložila návrh zákon, který prostituci zakáže. Norma by měla trestat klienty prostitutek a chránit oběti zneužívání a kuplířství. 

Stanice TVE uvedla, že má návrh na zákaz prostituce mezi španělskými socialisty velkou podporu. Vedle stávajících vládních představitelů s ním souhlasí například bývalý premiér José Luis Rodríguez Zapatero.

Podle španělského tisku však není jasné, jak by se k návrhu postavila menší vládní formace Unidas Podemos, ve které zákaz prostituce nemá zdaleka takovou podporu jako mezi členy PSOE.

Zákaz prostituce byl ve Španělsku zrušen v roce 1995 a od té doby tato činnost nepodléhá zvláštní právní regulaci. Podle stanice BBC nabízí sex za peníze ve Španělsku na 300 tisíc žen.

Organizace spojených národů (OSN) v roce 2016 odhadla, že prostituce v této jihoevropské zemi vygenerovala příjmy v hodnotě 3,7 miliardy eur (zhruba 94 miliard korun). Podle předchozích odhadů OSN bylo Španělsko společně s Thajskem a Portorikem jednou ze zemí světa, kde se prostituci daří nejvíce. Podle průzkumu z roku 2009 si každý třetí muž ve Španělsku zaplatil za sex.

Je rozumné zakázat a trestat prostituci?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00pondělí 25. října 2021. Anketa je uzavřena.

NE958
ANO92

Prostitucí se zabýval i jeden z dílů pořadu Rozstřel:

21. února 2019

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat