Od 12. ledna úřady napříč Spojenými státy ohlásily nejméně 59 úmrtí v souvislosti s počasím. Úřady státu Tennessee na jihu USA informovaly o 19 mrtvých.
Devět úmrtí zaznamenal Oregon na západním pobřeží, po šesti Illinois na středozápadě a Mississippi na jihu, po pěti Washington na severozápadě a Kentucky na jihu a tři lidé zahynuli ve státě New York. O dvou mrtvých informovala Louisiana a po jednom Arkansas, Wisconsin, Wyoming a New Hampshire.
V Oregonu bylo v noci na sobotu bez elektřiny 75 000 lidí a tamní guvernérka Tina Koteková vyhlásila stav nouze. Úřady ve městě Memphis v Tennessee kvůli zamrzlému potrubí vyzvaly obyvatele, aby si převařovali vodu.
Přes tisíc letů bylo kvůli počasí napříč Spojenými státy zrušeno a dalších 8 000 zpožděno, napsala agentura AFP. Po mrazivém víkendu se podle amerického meteorologického úřadu dá očekávat oteplení. Předpověď ukazuje, že na většině amerického území budou příští týden nadprůměrné teploty.
Problémy, které dosud nezažili, hlásí také majitelé elektrických aut. Jejich baterie v mrazu nefungují tak dobře jako za normálních podmínek, a tak v lepším případě trvá nabíjení o mnoho déle, v tom horším po mrazivé noci mnozí auto ani nezprovozní. Poptávka po nabíjení elektromobilů tak předstihla infrastrukturu nabíječek.
Někteří řidiči vysvětlovali, že doba nabíjení se pohybovala od 45 minut do dvou hodin, což mnohé z nich nutilo stát v nízkých teplotách ve frontě a případně přijít o baterii ještě předtím, než se dostali k nabíječce. „V tuto chvíli jsem tu už přes pět hodin, a stále jsem se nedostal k nabití svého auta,“ řekl televizi CBS Brandon Welbourne, jeden z majitelů vozů Tesla.