Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prázdné regály v USA připomínají 80. léta v Československu, řekl Trump mladší

Svět

  12:38
Nejstarší syn amerického exprezidenta přirovnal aktuální hospodářskou situaci ve Spojených státech k 80. létům v komunistickém Československu. Donald Trump mladší pro televizi Newsmax uvedl, že v amerických obchodech zejí nyní regály prázdnotou stejně, jako to vídal během prázdnin u svých prarodičů v ČSSR.

USA podobně jako mnoho dalších zemí v návaznosti na koronavirovou krizi zažívají problémy s dodávkami nejrůznějšího zboží od stavebních materiálů až po léky. Nedávný článek časopisu The Atlantic v této souvislosti mluví o „nedostatku všeho“, zatímco ve vysílání amerických televizí se objevují fotografie vyprázdněných regálů v obchodech.

Trump junior v úterý situaci komentoval v rozhovoru s bývalým poradcem svého otce Sebastianem Gorkou. „Začínáme teď v Americe vídat ony prázdné regály, které jsem v 80. letech zažil v tehdejším komunistickém Československu,“ řekl syn amerického exprezidenta.

Trump mladší v dětství opakovaně trávil část letních prázdnin v Československu, odkud pochází jeho matka Ivana. Podle deníku The New York Times si oblíbil především svého dědečka Miloše Zelníčka, přičemž u něj doma nedaleko Prahy pobýval šest až osm týdnů v kuse. 

„Moji prarodiče se snažili, abych pochopil, jaké je požehnání žít v Americe,“ uvedl Trumpův syn v úterním interview.

Aktuální problémy dodavatelských řetězců jsou pro politické a mediální spojence exprezidenta Trumpa oblíbeným tématem. Často je jeho příznivci prezentují jako krizi způsobenou Trumpovým nástupcem Joem Bidenem. 

Krize zásobování. V USA letos nedodá dárky Santa Claus, ale vojsko

Web PolitiFact, který ověřuje pravdivost tvrzení politiků a médií, minulý týden upozornil, že televize Newsmax a Fox News přitom pro ilustraci současných problémů v USA použily i fotografie prázdných regálů z loňského roku včetně snímků pořízených v zahraničí.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat