Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Prázdné regály v USA připomínají 80. léta v Československu, řekl Trump mladší

Svět

  12:38
Nejstarší syn amerického exprezidenta přirovnal aktuální hospodářskou situaci ve Spojených státech k 80. létům v komunistickém Československu. Donald Trump mladší pro televizi Newsmax uvedl, že v amerických obchodech zejí nyní regály prázdnotou stejně, jako to vídal během prázdnin u svých prarodičů v ČSSR.

USA podobně jako mnoho dalších zemí v návaznosti na koronavirovou krizi zažívají problémy s dodávkami nejrůznějšího zboží od stavebních materiálů až po léky. Nedávný článek časopisu The Atlantic v této souvislosti mluví o „nedostatku všeho“, zatímco ve vysílání amerických televizí se objevují fotografie vyprázdněných regálů v obchodech.

Trump junior v úterý situaci komentoval v rozhovoru s bývalým poradcem svého otce Sebastianem Gorkou. „Začínáme teď v Americe vídat ony prázdné regály, které jsem v 80. letech zažil v tehdejším komunistickém Československu,“ řekl syn amerického exprezidenta.

Trump mladší v dětství opakovaně trávil část letních prázdnin v Československu, odkud pochází jeho matka Ivana. Podle deníku The New York Times si oblíbil především svého dědečka Miloše Zelníčka, přičemž u něj doma nedaleko Prahy pobýval šest až osm týdnů v kuse. 

„Moji prarodiče se snažili, abych pochopil, jaké je požehnání žít v Americe,“ uvedl Trumpův syn v úterním interview.

Aktuální problémy dodavatelských řetězců jsou pro politické a mediální spojence exprezidenta Trumpa oblíbeným tématem. Často je jeho příznivci prezentují jako krizi způsobenou Trumpovým nástupcem Joem Bidenem. 

Krize zásobování. V USA letos nedodá dárky Santa Claus, ale vojsko

Web PolitiFact, který ověřuje pravdivost tvrzení politiků a médií, minulý týden upozornil, že televize Newsmax a Fox News přitom pro ilustraci současných problémů v USA použily i fotografie prázdných regálů z loňského roku včetně snímků pořízených v zahraničí.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!