Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Expolicista v Thajsku chladnokrevně vraždil ve školce, celkem zabil 37 lidí

Svět

  10:28aktualizováno  14:40
Nejméně 38 lidí ve čtvrtek zahynulo a další utrpěli zranění při útoku, který začal střelbou v zařízení péče o děti na severovýchodě Thajska. Informovala o tom místní policie. Mezi oběťmi je 24 dětí. Střelec, bývalý policista, spáchal sebevraždu.

K incidentu došlo kolem 12:30 místního času (08:30 SELČ) v jeslích v provincii Nóng Bua Lampchu. „Nejmladším dětem, které muž ozbrojený střelnými zbraněmi a noži zabil, byly dva roky,“ řekl plukovník Džakkapat Vidžitrajtchája.

Útočník byl před rokem propuštěn z policejních řad poté, co měl pozitivní test na drogy. Ve čtvrtek ráno se zodpovídal před soudem, uvedl podle agentury Reuters mluvčí policie. V zařízení péče o děti zahájil palbu v rozčilení, když tam nenašel svého syna, dodal.

„Střelec přišel kolem poledne a nejprve zastřelil několik dospělých“, včetně jedné učitelky v osmém měsíci těhotenství, sdělila policie. Ozbrojenec se poté násilím dostal do zamčené místnosti, kde spaly děti, a pozabíjel je.

Po masakru z místa činu uprchl, autem najížděl do lidí, další zastřelil, až nakonec dorazil domů, kde usmrtil manželku, syna a také sebe.

Podobné útoky střelnými zbraněmi nejsou v Thajsku časté. V roce 2020 ale thajský voják postřílel v kasárnách, buddhistickém chrámu a nákupním středisku 29 lidí a dalších 57 zranil. Motivem jeho činu byl spor o majetek.

Autoři: ,
Témata: Thajsko