15. května 2016 18:03 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Puberťáci v USA šli za školu a natáčeli se na Facebook při sexu. Bavili tím spolužáky

Ilustrační foto: Sex. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto: Sex. | foto: Shutterstock

Náctiletí šli za školu, aby se mohli oddávat sexu. Policie by se tím pravděpodobně ani nezabývala, kdyby své radovánky trojice živě nepřenášela na Facebooku s cílem pobavit své spolužáky, kteří na vyučování zůstali.

Policie ve městě Milwaukee ve Wisconsinu požádala o zpřístupnění facebookového profilu 14leté dívky. Ta totiž vzbudila pozornost kriminalistů poté, co se spolu s další 15letou dívkou a 15letým chlapcem na internetu veřejně oddávala sexuálnímu styku. Policie nyní chce hledat další nevhodný materiál na jejím profilu.

Trojice šla v lednu za školu a pak pomocí živého vysílání na Facebooku přenášela záznam ze sexuálního řádění. Počínání puberťáků mezitím sledovali jejich spolužáci během hodiny na chytrých telefonech a bavili se.

„Zjistili jsme, že žáci opustili pozemky školy a oddávali se nevhodným aktivitám. Kontaktovali jsme proto ihned úřady a viníky potrestali,“ sdělilo CBS vedení školy Baracka Obamy, kterou trojice navštěvuje.

Facebook ke kauze nevydal žádné prohlášení s odůvodněním, že se k jednotlivým případům nevyjadřuje. Jak ale uvedl server Gizmodo, sociální síť upozornila, že uživatelé mají k dispozici mnoho nástrojů, jak nevhodný obsah na Facebooku nahlásit.

Sebevražda i znásilnění

Není to první případ, kdy náctiletí zneužili živé vysílání na internetu ke kontroverzní aktivitě. Například mladík ve Francii spáchal sebevraždu, kterou streamoval přes službu Periscope. V USA byl zaznamenán i případ, kdy chlapec během živého přenosu znásilnil svého „kamaráda“.

Facebook v USA v lednu spustil pro všechny majitele iPhonu službu, která umožní natáčet videa a živě je přenášet ke svým přátelům. Sociální síť tak reagovala na stále oblíbenější služby umožňující živé přenosy obrazu. Služba byla před nedávnem otevřena i zbytku světa a je přístupná i v České republice.

Jakub Zelenka

Autor

Jakub Zelenkajakub.zelenka@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz