23. března 2012 11:43 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Turecký poslanec propašoval do parlamentu heroin

Turecký poslanec Yildiray Sapan propašoval do parlamentu drogy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Turecký poslanec Yildiray Sapan propašoval do parlamentu drogy |

ISTANBUL Turecký opoziční poslanec propašoval do parlamentu balíček s heroinem a kokainem, aby tak protestoval proti tomu, jak snadno se dají drogy v Turecku koupit. Píše o tom německý server Spiegel Online.

Poslanec Lidové republikánské strany (CHP) si akci dobře naplánoval, svůj drogový kontraband propašoval do sněmovny a kolegům pak ukázal dva bílé balíčky. V jednom je heroin, v druhém kokain, sdělil jim lakonicky.  Drogy pořídil od pouličního překupníka asi za 30 eur (kolem 750 korun).

Yildiray Sapan drogy koupil v rodné provincii Antalya a prodejce si přitom natáčel skrytou kamerou. "Dealeři ke mně přišli ve chvíli, kdy jsem dorazil do dané čtvrti, drogy mi nabídli," řekl poslanec deníku Hürriyet.

Za protest mu hrozí trest
I když Sapan drogy hned po svém vystoupení v parlamentu předal policii, hrozí mu nyní trestní postih. S tím prý ale poslanec počítal. Nicméně ho hřeje, že se mu podařilo ke snadné dostupnosti drog v Turecku obrátit pozornost.

Lidovky.cz