Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ukrajinci zasáhli ruská kasárna v Melitopolu, vojáci vybíhali ven v prádle

Svět

  13:08
V okupovaném ukrajinském Melitopolu se ráno ozvaly výbuchy ve dvou budovách, kde byli umístěni ruští vojáci a příslušníci bezpečnostních složek. Podle starosty města Ivana Fedorova vojáci vybíhali jen ve spodním prádle. Okupační správa hovoří o zásahu vysokoškolských kolejí.

„Mnohokrát jsme říkali, že v zabraných budovách technické školy a univerzity jsou jak kasárna, tak budova, kde sídlí ‚správa‘ jejich (ruských) speciálních služeb, takzvané ministerstvo státní bezpečnosti. Proto byly dnes ráno v těchto dvou budovách slyšet výbuchy,“ řekl Fedorov.

„Očití svědci viděli, jak ruští vojáci z této ubytovny jednoduše vybíhali ve spodním prádle,“ dodal představitel ukrajinské správy.

Okupační správa města podle ruské agentury TASS uvedla, že v Melitopolu byli po ukrajinském ostřelování civilních objektů dva lidé převezeni se zraněními do nemocnice. Zasaženy byly podle ní studentské koleje místní univerzity.

Silný výbuch se ráno podle RBK-Ukrajina ozval také v okupovaném Doněcku. V jihoukrajinském Mariupolu rovněž patrně při pokusu o atentát explodoval automobil Ruskem dosazeného šéfa policie Michaila Moskvina. Ve Slovjansku podle kanceláře ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského zahynul v důsledku ruského ostřelování jeden člověk a další byli zraněni.

Podobná prohlášení jednotlivých stran konfliktu není možné v podmínkách války bezprostředně nezávisle ověřit.

Autoři: ,