Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: U Bílého domu udeřil blesk. Dva lidi zabil a další dva jsou v kritickém stavu

Svět

  17:03
Dva lidé ve čtvrtek zemřeli na následky zranění, která utrpěli při zásahu bleskem v parku poblíž Bílého domu. Další dva jsou se zraněními v tamních nemocnicích v kritickém stavu. Během bouře byl na nedalekém Národním letišti Ronalda Reagana zaznamenán poryv větru o rychlosti 58 mil za hodinu (93 km/h).

„James Mueller (76) a Donna Muellerová (75) z Janesville ve Wisconsinu zemřeli na následky zranění ve čtvrtek večer,“ potvrdil mluvčí metropolitní policie televizi CNN. Stav dalších dvou zraněných nebyl bezprostředně po incidentu jasný.

„Dva muži a dvě ženy byli hospitalizováni ve čtvrtek večer s „kritickými a život ohrožujícími zraněními“ po incidentu v Lafayette parku,“ doplnilo oddělení požárních a pohotovostních lékařských služeb okresu Columbia.

Policisté, kteří byli svědky zásahu, začali podle webu Axios poskytovat pomoc ihned všem čtyřem lidem.

Silná bouřka zasáhla oblast DC ve čtvrtek kolem 19. hodiny tamního času. Národní meteorologická služba vydala pro oblast varování před silnými bouřkami. Podle svědků došlo k šesti silným zábleskům poblíž Bílého domu v 18:49.

Údery blesku zabijí v USA průměrně 20 lidí ročně a mnoho dalších zraní.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...