Úterý 20. října 2020svátek má Vendelín 13 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

USA drží prvenství v počtu nakažených koronavirem. Brazílie hlásí téměř 58 tisíc nově nakažených

Lidé v rouškách - ilustrační foto.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidé v rouškách - ilustrační foto. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Brasília/Washington Brazílie za posledních 24 hodin zaznamenala dalších 57 837 potvrzených případů koronavirové nákazy a 1129 souvisejících úmrtí. Informovalo o tom ve čtvrtek podle agentury Reuters brazilské ministerstvo zdravotnictví. Obě čísla jsou nižší než předchozí den, kdy byla rekordní. Mexiko hlásí 7730 nově potvrzených případů infekce a 639 obětí. V USA za den přibylo nejméně 67 783 případů covidu-19 a 1183 souvisejících úmrtí.

Dohromady už Brazílie, největší a nejlidnatější latinskoamerická země, eviduje 2,610 102 potvrzených případů koronavirové nákazy. Dohromady už v zemi zemřelo 91 263 lidí s covidem-19.

Počet nově nakažených je méně než předchozí den, kdy v Brazílii za přibylo rekordních 69 074 nakažených koronavirem. Jihoamerická země zaznamenala ve středu také rekordní nárůst úmrtí pacientů s covidem-19, během jediného dne jich zemřelo 1595.

Brazílie je po Spojených státech druhou nejvíce zasaženou zemí na světě. Experti však upozorňují, že ve skutečnosti se koronavirem nakazilo nejspíš ještě mnohem více Brazilců, podle studie univerzity v Sao Paulu až šestkrát více. V zemi se totiž provádí málo testů.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro dlouhodobě covid-19 bagatelizuje a tvrdí, že karanténní opatření způsobí v ekonomice více škody než pandemie samotná. Sedmého července ovšem informoval o tom, že má na koronavirus. Minulou sobotu prezident oznámil, že už má negativní test.

Ve čtvrtek Bolsonaro přiznal, že se ve středu cítil poněkud slabý a nyní bere antibiotika a také podstoupil krevní test. Podrobnosti prezident nesdělil. Pravicový prezident se ve středu poprvé poté, co se uzdravil z nemoci covid-19, zúčastnil veřejné akce. Jen přihlížel oslavě na počest žen pracujících ve venkovských oblastech Latinské Ameriky a když akce skončila, ze sálu odešel. Na obličeji měl ochrannou roušku. Jeho manželka ve čtvrtek oznámila, že covidem-19 onemocněla také.

Mexiko

Vysoká čísla nakažených a obětí hlásí také Mexiko. Dohromady jich už Mexiko zaznamenalo 416 179, což je šestý nejvyšší počet na světě. Vláda přitom připouští, že skutečný počet nakažených je ve skutečnosti pravděpodobně ještě mnohem vyšší. V Mexiku už infekci podlehlo 46 000 lidí, což zemi v této smutné statistice řadí dokonce na čtvrté místo na světě.

USA

Dohromady už supervelmoc eviduje 4,51 milionu nakažených a 152 383 obětí, což je v obou statistikách nejvíc na světě.

Předchozí den v USA zemřelo dalších 1267 lidí s covidem-19 a nově se nakazilo více než 68 000 lidí.

Jenom v Kalifornii přibylo podle Reuters nejméně 122 úmrtí, takže počet obětí pandemie v nejlidnatějším státě USA už přesáhl devítitisícovou hranici. Počet nakažených v Kalifornii vzrostl během čtvrtka o 8906 na 492 986.

Mezi infikovanými je i herec Bryan Cranston, známý například ze seriálu Perníkový táta. Držitel cen Emmy ve čtvrtek na instagramu oznámil, že prodělal covid-19 s mírnými příznaky a daroval své krevní plazma krevnímu centru Kalifornské univerzity v Los Angeles s nadějí, že jeho protilátky pomohou jiným v boji s nemocí.

Na celém světě se koronavirová nákaza potvrdila podle statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) u více než 17,2 milionu lidí, z nichž na 672 000 zemřelo.

Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

Kristýna Třešňáková známá pod jménem Týnuš Třešničková (Praha, 27. června 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

Čína se třese: obří přehrada Tři soutěsky je naplněná k prasknutí

Čínská přehrada Tři soutěsky (srpen 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stará zkušenost praví, že když si namočí nohy slavný sedící Buddha, vytesaný do skály u čínského Le-šanu před více než...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...