26. července 2018 16:25 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Útočili plamenomety i nehašeným vápnem. 600 migrantů proniklo do španělské Ceuty

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 63Diskuse
Násilné překonání plotu provázely potyčky. Při nich se zranilo 15 policistů a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Násilné překonání plotu provázely potyčky. Při nich se zranilo 15 policistů a... | foto: Reuters

Madrid Více než 600 migrantům se ve čtvrtek podařilo proniknout z Maroka do severoafrické španělské enklávy Ceuta. Při potyčkách provázejících násilné překonání plotu utrpělo zranění 15 španělských policistů a 30 migrantů. Informoval o tom web thelocal.es s odvoláním na místní úřady.

Enklávu Ceuta odděluje od marockého území dvojitý, šest metrů vysoký plot zakončený ostnatým drátem, který má podobným průnikům zabránit. Ve čtvrtek časně ráno se pokusilo plot překonat kolem 800 běženců ze zemí subsaharské Afriky. Úspěšně se to nakonec podařilo 602 běžencům. 

Někteří z migrantů útočili na policisty nehašeným vápnem, které může způsobit těžké popáleniny. Další uprchlíci byli vyzbrojeni zápalnými lahvemi či sprejovými lahvemi s hořlavými látkami. 

Jedná se o největší průnik do Ceuty od února 2017, kdy se během čtyř dnů dostalo do této enklávy více než 850 běženců, napsala agentura AFP.
Ze 30 zraněných migrantů jich 11 bylo hospitalizováno s řeznými ranami a zlomeninami po pádu z plotu.

Z 15 zraněných policistů jich pět bylo hospitalizováno s popáleninami v obličeji a na rukou. Z 30 zraněných migrantů jich 11 bylo hospitalizováno s řeznými ranami a zlomeninami kostí po pádu z plotu. 

„Z ničeho nic, velmi násilně“ překonali plot a někteří z nich napadli policisty nehašeným vápnem, které měli s sebou v láhvích, sdělila španělská civilní garda. 

Jedná se o největší průnik do Ceuty od února 2017, kdy se během čtyř dnů dostalo do této enklávy více než 850 běženců, napsala agentura AFP. 

Kromě Ceuty se afričtí migranti snaží dostat do Evropy i přes další španělskou enklávu Melilla. Obě se nacházejí na severoafrickém pobřeží Středozemního moře a jsou obklopené marockým územím. Pokusy proniknout do těchto enkláv jsou časté.

ČTK
  • 63Diskuse
Advantage Consulting, s.r.o.
MONTÁŽNÍ TECHNIK ELEKTRO - JEDNA SMĚNA

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 23 000 - 25 000 Kč