24. prosince 2016 22:41 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Alpách zastavil silný vítr lanovku. Záchranná akce trvala hodiny

Lanovka - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lanovka - ilustrační foto. | foto: idnes.czReprofoto

ŘÍM V alpském lyžařském středisku na severu Itálie se na Štědrý den v důsledku silného větru přerušil provoz lanovky. Ve 12 kabinách uvízlo na 130 lidí. Přivolaní záchranáři evakuovali uvězněné lyžaře několik hodin.

Evakuace všech 130 turistů, kteří v sobotu uvízli v horské lanovce v Itálii, skončila úspěšně. Kolem půlnoci to oznámil šéf tamějších záchranářů Adriano Favre.

Lanovka ve středisku Cervinia se zastavila na Štědrý den kolem 15:30 SEČ v důsledku proudění silného větru. Na místo dorazilo asi 150 záchranářů, kteří postupně vstupovali do každé kabiny horními nouzovými dveřmi a spouštěli turisty k zemi do bezpečí.

Podobná nehoda se stala letos v září, kdy se zastavila lanovka na francouzské straně hory Mont Blanc. Zůstalo v ní více než 100 lidí, přičemž asi 30 z nich muselo v lanovce přečkat noc, protože evakuace byla za tmy přerušena.

ČTK

ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti
ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti

Několikaměsíční dohady jsou u konce. Vláda rozhodla, že obědy ve školách zdarma se nebudou týkat každého. Kdo na ně dosáhne a kolik to bude stát?

Najdete na Lidovky.cz