Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

V texaském Austinu se střílelo, raněné do nemocnice odváželi i policisté. Pachatel ještě nebyl dopaden

Ilustrační foto. foto: Shutterstock

Washington - Nejméně 13 lidí muselo být hospitalizováno po sobotní střelbě v centru texaského města Austin. Informovala o tom agentura AP, podle níž je stav dvou lidí kritický. Policie oznámila, že podezřelý zatím nebyl dopaden.
  12:02aktualizováno  12:48

Střelba na Floridě si vyžádala dva mrtvé a mnoho zraněných. Tři ozbrojenci začali pálit do lidí před biliárovým klubem

Policejní velitel Joseph Chacon řekl, že zatím nikdo ze zraněných nezemřel. Střelba začala v 1:30 místního času (8:30 SELČ) v části města, kde je hodně barů a restaurací. Kvůli čemu, není podle Chacona jasné. Podle něj byli zranění rozvezeni do dvou nemocnic a jeden člověk byl přijat na pohotovost.

„Naši lidé reagovali rychle, poskytli raněným rychlou pomoc, nasadili škrtidla i obinadla hrudníku,“ řekl Chacon. Na místě prý byl velký shluk lidí a policisté v rámci urychlení sami některé raněné do nemocnice odvezli.

Střelec nebyl ještě zadržen, jeho popis, který má plice k dispozici, není podle Chacona dostatečně detailní. Policie se domnívá, že je to muž. Vyšetřovatelé procházejí záběry bezpečnostních kamer, Chacon požádal, aby se kdokoli, kdo může podat o střelci informaci, obrátil na policii.

Letos bylo podle statistik při střelbě ve Spojených státech zabito přes 275 lidí při nejméně 240 případech střelby. Nejvíce mrtvých - deset - má střelba z 22. března v supermarketu ve městě Boulder v americkém státě Colorado, devět obětí (kromě střelce) si vyžádal útok z 26. května v železničním depu v kalifornském San José.

Autor: