Pátek 6. srpna 2021, svátek má Oldřiška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Ghaně spadlo nákupní centrum, desítky lidí jsou pod troskami

Svět

  14:46
AKKRA - V metropoli Ghany se zřítilo pětipatrové nákupní centrum. První policejní zprávy hovoří o nejméně třech mrtvých a zhruba 35 osobách uvězněných pod troskami. Z nich se zatím záchranářům podařilo vyprostit šest lidí. Informovaly o tom tiskové agentury s odvoláním na místní policii a svědky.

Záchranáři hledají v troskách přeživší foto: ČTK

Podle očitých svědků se zhroutila horní tři patra pětiposchoďové budovy Melcomova nákupního centra na předměstí Achimota. To bylo otevřeno teprve letos v únoru a zákazníci si ho brzy oblíbili. Horní část budovy se zřítila necelou hodinu po otevření.

Ghana

Ghana

Nákupní středisko se nacházelo ve skleněné budově, která je součástí Melcomova řetězce, jehož majitelem je indický imigrantský magnát Bhagwan Khubchandani. Na místo přispěchali záchranáři, kteří vytahují postižené ze sutin.

"Byl jsem blízko nákupního střediska a viděl jsem, jak budova spadla. Prchal jsem pryč, abych si zachránil život, byl jsem zděšený. Myslím si, že pod troskami je spousta lidí, protože toto centrum bylo velmi navštěvované," vypověděl jeden z kolemjdoucích Ama Okyere.

Prozatímní prezident země John Dramani Mahama podle svého mluvčího přerušil předvolební kampaň na severu země před prosincovým hlasováním, aby se mohl soustředit na řízení záchranných prací.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat