Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Hongkongu vyšetřují britského bankéře. Kvůli vraždě prostitutek

Svět

  12:06
HONGKONG - Policie v Hongkongu zadržela zaměstnance finančního ústavu Bank of America Merrill Lynch a podezírá jej z vraždy dvou žen, které se zřejmě živily jako prostitutky. Podle stanice BBC jde o britského občana.

V Hongkongu vyšetřují britského bankéře. Je podezřelý z vraždy prostitutek foto: Reuters

Policie našla oběti v bytě devětadvacetiletého muže. Tělo jedné z nich bylo ukryto v kufru na balkoně, tělo druhé ženy bylo v místnosti a byly na něm bodné rány na krku a hýždích.

Muž sám už v sobotu ráno místního času zavolal policii a vyzval ji, aby případ vyšetřila. Podle místních médií pořídil asi 2000 fotografií a několik videozáznamů těl obětí.

Byt se nachází v mrakodrapu, v němž bydlí mnoho cizinců pracujících v této asijské finanční metropoli a kde se nájemné pohybuje v přepočtu kolem 89 tisíc korun měsíčně.

Byt se nachází v mrakodrapu, v němž bydlí mnoho cizinců pracujících v této...

Zástupci Bank of America Merrill Lynch se k záležitosti agentuře Reuters odmítli vyjádřit.

Podobné případy jsou v Hongkongu vzácností, počet vražd je tam jeden z nejnižších na světě.

V roce 2003 se v této bývalé britské kolonii nechvalně proslavila takzvaná „milkshakeová vražda“. Jistá žena nejdříve svému manželovi, zaměstnanci banky Merrill Lynch, dala vypít mléčný koktejl plný prášků na spaní a pak ho ubila.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...