Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V nemocnici v Lombardii pomáhají roboti. Umí změřit teplotu, šest strojů pečuje o 12 pacientů

Svět

  15:19
Řím - Nemocnice v lombardském městě Varese na severu Itálie nasadila v boji s epidemií koronaviru roboty. Šest přístrojů vybavených videokamerou jich tu pečuje o 12 nakažených pacientů. Mimo jiné umí změřit teplotu, napsala v sobotu agentura APA.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Reuters

Vědci do boje s koronavirem zapojili nejvýkonnější superpočítač světa. Pomáhá s tvorbou vakcíny

„Roboti sice nenahradí přímý kontakt s pacientem, v některých případech nám ale pomáhají šetřit čas, což je v nynější době nouzového stavu důležité,“ řekl primář nemocnice Francesco Dentali.

Itálie nasadila armádu, aby do nemocnic rozvážela zdravotnický materiál. Vládní komisař zodpovědný za zvládání epidemie Domenico Arcuri uvedl, že panuje „celosvětový boj“ mezi zasaženými státy o zajištění respirátorů a dalších ochranných pomůcek pro zdravotníky. V pátek bylo do italských nemocnic dodáno 136 plicních ventilátorů.

Vzhled robotů zachytil na snímku italský server LuinoNotizie:

Počet lidí na jednotkách intenzivní péče po celé Itálii k pátku vzrostl na téměř 9000. V sobotu krátce po poledni bylo v zemi na Apeninském poloostrově registrováno již celkem 86 498 případů nákazy koronavirem. Od počátku epidemie 20. února tu na nemoc COVID-19 způsobenou koronavirem zemřelo 9134 lidí.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat