Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Svět

V Madridu nouzově přistálo letadlo se 128 lidmi na palubě. Mělo poruchu

Letadlo muselo v Madridu přistát kvůli poruše. foto: Reuters

Madrid - Na letišti v Madridu v pondělí bezpečně přistálo letadlo společnosti Air Canada, které po startu ohlásilo poruchu a několik hodin muselo kroužit nad městem. Informoval o tom list El País. Na palubě letadla na cestě do Toronta bylo 128 cestujících a posádka.
  19:50

Boeing 767 vzlétl z mezinárodního letiště Adolfa Suaréze ve čtvrti Barajas na okraji španělské metropole kolem 14:30 SEČ. Původně mělo letadlo namířeno do Kanady, krátce po startu ale pilot zjistil závadu a požádal o nouzové přistání. Podle dosavadních informací při vzletu praskla pneumatika jednoho z kol a její části vlétly do motoru.

Letadlo muselo několik hodin kroužit nad Madridem, aby spotřebovalo palivo, a mohlo tak bezpečněji přistát. Stroj doprovázela stíhačka španělské armády. Krátce po 19:00 SEČ stroj bezpečně přistál. Na místě čekali letištní hasiči, hasit ale naštěstí nebylo třeba, uvedl El País.

Madridské mezinárodní letiště, které patří k nejvytíženějším v Evropě, v pondělí po poledni zhruba na hodinu a půl přerušilo provoz kvůli přítomnosti dronů v blízkosti ranvejí. Problémy letadla aerolinek Air Canada ale s tímto incidentem podle dostupných informací nijak nesouvisí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!