7. července 2019 15:54 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Pamploně začaly oslavy. Býci při prvním běhu nabrali na rohy tři lidi, nejhůř dopadl 46letý Američan

Běh na vytyčené trati dlouhé 850 metrů trval dvě minuty a 41 vteřin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Běh na vytyčené trati dlouhé 850 metrů trval dvě minuty a 41 vteřin. | foto: ČTK

Pamplona (Španělsko) Při prvním letošním běhu s býky v ulicích španělské Pamplony v rámci oslav svátku svatého Fermína v neděli utrpělo různá zranění 53 lidí, přičemž pět muselo být hospitalizováno. Tři z této pětice se zvířatům podařilo nabrat na rohy a dva mají poranění hlavy, informovala španělská média s odvoláním na zdravotníky.

Běh na vytyčené trati dlouhé 850 metrů trval dvě minuty a 41 vteřin. Cílem byla jako obvykle městská aréna pro býčí zápasy. Podle agentury AP po většinu času běželo stádo tvořené šesti býky a skupinou krotkých volků pohromadě, až ke konci se jeden býk zaměřil na závodníky.

Po osm dní se vždy ráno konají běhy s býky, které pak odpoledne čeká smrt při...
Letošních oslav v Pamploně se zúčastnily sedítky lidí, 53 z nich se zranilo.

Vážná zranění utrpěli dva Američané a tři Španělé. Nejhůře je na tom 46letý muž ze San Franciska, jehož býk bodl do zad v samém závěru běhu v aréně. Podle sdělení úřadů musel být operován. Na rohy zvířata nabrala i 23letého Američana z Kentucky a 40letého Španěla.

Dalších 48 účastníků běhu utrpělo jen lehčí šrámy a postačilo jejich ošetření zdravotníky na místě.

07.července 2019 v 10:30, příspěvek archivován: 07.července 2019 v 15:54

VIDEO: Lancement de la fameuse fete de San Fermin a Pampelune, qui commence avec une course de taureaux #AFP https://t.co/amzqFpRFAP

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Lancement de la fameuse fête de San Fermin à Pampelune, qui commence avec une course de taureaux #AFP https://t.co/amzqFpRFAP

Devět dní trvající festival ve správním středisku regionu Navarra Pamploně každý rok navštíví kolem milionu lidí. Po osm dní se vždy ráno konají běhy s býky, které pak odpoledne čeká smrt při zápasech v aréně.

Při zkoušce odvahy si každý rok z Pamplony odnesou šrámy desítky lidí; loni jich bylo 42. Občas si ochránci zvířat kritizovaná zábava vyžádá i lidský život. Naposledy se tak stalo v roce 2009.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!