Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: V Polsku hořela část vesnice, plameny zasáhly 40 budov. Ztráty jsou obrovské, povzdechla si starostka

Svět

  15:53aktualizováno  15:56
Varšava - Polské úřady vyšetřují příčiny požáru, který v sobotu večer zasáhl na 40 budov ve vesnici Nowa Biala na jihu Polska. Hořet začalo kolem 18:00 a oheň se rychle rozšířil, celkem zasáhl 21 domů a 23 hospodářských budov, píše server TVN24. Bojovalo s ním kolem 100 hasičských jednotek. Devět lidí skončilo v nemocnici.

Z Vinohradského hřbitova šlehaly plameny. Shořelo 84 tújí, požár způsobila svíčka

Podle úřadů uhynul zatím neupřesněný počet hospodářských zvířat.

Požár se podle serveru TVN25 rychle rozšířil, jelikož budovy ve vsi jsou blízko sebe a některé jsou dřevěné. „V současné době je požár už uhašen,“ uvedl zpravodajský portál TVN24, podle nějž policie zasažená místa uzavřela a přístup mají pouze vyšetřovatelé a zástupci úřadů. Ty zatím nechtějí spekulovat o možných příčinách požáru. Vyšetřovatelé se k nim vyjádří po inspekci místa, což může trvat i několik dní, sdělil policejní mluvčí Sebastian Gleń.

Ztráty jsou obrovské, reagovala na požár starostka obce Krystyna Wenglarzová, podle níž ostatní lidé nabízejí postiženým rodinám nocleh a jídlo. Premiér Mateusz Morawiecki, který vesnici v neděli navštívil, slíbil okamžitou pomoc i podporu při rekonstrukci shořelých anebo poškozených stavení.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!