Krajané obtěžované ženy následně proti danému muži zasáhli s „požadavkem o podání vysvětlení“. To vyústilo v osobní střety, házení kamenů a dalších předmětů, které se účastníkům konfliktu dostaly pod ruku. Následky tříhodinové rvačky byly patrné i dopoledne - na místě ležely kameny a rozbité sklo.
Podle serveru listu To Vima je napětí mezi jednotlivými národnostmi dlouhodobé. Syřané od úřadů požadují, aby byli zejména od Afghánců odděleni.
Řecko zadrželo na Kosu devět lidí. Jsou podezřelí z převádění lidí do Evropy![]() |
Potyčka menšího rozsahu byla zaznamenána i ve spontánně vzniklém táboře v Idomeni na řecké hranici s Makedonií, kde je nyní kolem 11 000 uprchlíků. Na zveřejněných fotografiích v konfliktu je vidět, jak dokonce jeden účastník sporu vytahuje na druhého nůž.
V Řecko uvízlo přes 50 000 uprchlíků a migrantů, když balkánské země kvůli obrovské migrační vlně uzavřely své hranice. Od příštího týdne by se měla začít uplatňovat dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem, jejíž součástí je i vracení běženců zpět do Turecka. Očekává se, že prvních 500 osob by mohlo být vyhoštěno už v pondělí 4. dubna.
V přístavu Pireus žilo v posledních dnech téměř 6000 běženců. V odbavovacích prostorách u mol bydleli v 1100 stanech nebo spali v přeplněných čekárnách. Dnes rozvezly autobusy 420 uprchlíků, zejména syrské rodiny, z Pirea do uprchlických táborů v jiných částech Řecka. Velká skupina běženců má být umístěna například v Ioannině, ležící zhruba 50 kilometrů od hranice s Albánií.