Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Roswellu jsme našli UFO, hlásil agent FBI

Svět

  12:08
WASHINGTON/PRAHA - Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zveřejnil nové, dosud tajné dokumenty, ve kterých agenti hlásí výskyt UFO. Podle nich byly v Roswellu v Novém Mexiku nalezeny hned tři létající talíře.
Létající talíř, tedy UFO.

Létající talíř, tedy UFO. foto: Shutterstock

Tisíce dokumentů se objevily v online databázi FBI zvané The Vault, píše britský Daily Mail. Mezi nimi je například memorandum zvláštního agenta Guye Hottela. Ten v roce 1950 nahlásil nadřízeným, že "tři létající talíře" byly objeveny v Novém Mexiku. "Byly popsány jako kruhové objekty se zvýšeným středem, o velikosti cca 50 stop v průměru," uvádí Hottel v memorandu.

Online databázi FBI najdete ZDE

Agentovým zdrojem, který ho na talíře upozornil, byl roswellský letecký vyšetřovatel. Ten se domníval, že stroje byly nalezeny právě v Novém Mexiku proto, že vláda má v této oblasti vysoce výkonný radar a je pravděpodobné, že ten zasahuje do ovládacích mechanismů samotných talířů. Identita tohoto vyšetřovatele byla v memorandu zcenzurována. Zvláštní agent Hottel ve vyšetřování případu nepokračoval.


Zveřejnění nových dokumentů pravděpodobně nahraje milovníkům různých konspiračních teorií. Roswell v Novém Mexiku se proslavil díky takzvanému roswellskému incidentu. V roce 1947 se poblíž tamější vojenské základny údajně zřítil létající talíř. Vláda oficiálně tvrdí, že šlo o meteorologický balon. Milovníci konspiračních teorií a ufologové ale prohlašují, že vláda tím jen zastírá, že u Roswellu se prokázala existence mimozemského života. V troskách se totiž měla najít i těla mimozemšťanů. Ta prý ale vláda, stejně jako trosky talíře, někde skrývá.

Jeden z dokumentů, který se objevil v databázi FBI a který má potvrdit pravdivost roswellského incidentu z roku 1947 (pro zvětšení klikněte na obrázek)
Jeden z dokumentů o UFO v Roswellu, který FBI zveřejnila ve své databázi


Zveřejnění dokumentů FBI přichází jen měsíc poté, co se k podobnému kroku odhodlala britská vláda. Ta zveřejnila tajné záznamy o 35 případech zachycení UFO.

Čtěte také:

Autoři:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat