Pátek 24. ledna 2020svátek má Milena -4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Tyrolsku mají projíždějící zakázáno sjet z dálnic. Jasná šikana, tvrdí bavorský ministr dopravy

Dálnice v noci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice v noci. | foto: Reprofoto

Innsbruck Z částí některých dálnic v rakouské spolkové zemi Tyrolsko od soboty nesmějí sjíždět řidiči, kteří se tak chtěli objet zácpy po jiných silnicích. Podle policie zatím nejsou žádné problémy, motoristé prý většinou reagují klidně.

Informovala o tom agentura DPA. Policisté kontrolují auta sjíždějící z dálnice a dál nechávají jet vozidla místních lidí a turisty, kteří míří do blízkého okolí.

Tyrolsko toto omezení o letních víkendech zavedlo proto, aby ulevilo obcím, přes které projížděli motoristé, aby se vyhnuli čekání na dálnici nebo placení mýtného. Jde o úsek na dálnici A12 mezi západním a východním okrajem Innsbrucku. Z dálnice A13 vedoucí k Brennerskému průsmyku auta nesmějí sjíždět v obcích Patsch a Gries am Brenner. Za průjezd Brennerskou dálnicí na sever Itálie se totiž platí zvláštní poplatek.

„Jedeme na dovolenou,“ řekla jistá řidička mířící do Itálie, kterou policisté vrátili zpět na dálnici. „Nejsme ve stresu,“ dodala.

Toto opatření Tyrolska rozzlobilo politiky z německé spolkové země Bavorsko, odkud směrem k Innsbrucku přijíždí velké množství německých turistů cestujících na jih. Bavorský ministr dopravy Hans Reichhart ho označil za „jasnou šikanu“ a tamní premiér Markus Söder tvrdí, že je diskriminační a že odporuje právu Evropské unie.

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Období vánočních písní, ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Vím, že to zní šíleně. Vítěz StarDance popsal, jak se naučil žít s bolestí

Období vánočních písní, ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Držitel letošní prestižní Ceny Thálie, tanečník Dominik Vodička, má letos neuvěřitelně nabitý program. Vedle zkoušení a...

Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

Období vánočních písní, ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...