10. září 2018 8:15 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V USA obvinili policistku, která omylem zastřelila souseda, když vstoupila do jeho bytu

Střelba (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Střelba (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

Dallas (USA) V americkém Dallasu v neděli zatkli policistku, která zastřelila svého souseda, když omylem vešla do jeho bytu v domnění, že je u sebe doma. Třicetiletá Amber Guygerová si již vyslechla obvinění ze zabití šestadvacetiletého Bothama Jeana, informovala v pondělí agentura Reuters.

Policistka Guygerová byla mimo službu, když se ve čtvrtek večer vracela do luxusního bytového domu jižně od dallaského centra. Když vešla do bytu, o němž se zprvu domnívala, že je její, spatřila v něm Jeana. V domnění, že se k ní vloupal, na něj začala střílet. Souseda zasáhla a on pak zraněním podlehl v nemocnici.

Střelkyně sama čin nahlásila na policii, která ji zprvu nechala na svobodě. To kritizovala rodina zabitého muže, podle níž se Guygerové dostalo mimořádného zacházení.

Další rozměr případ dostal i vzhledem k tomu, že policistka je běloška a zastřelený byl černoch původem z karibské oblasti. Několik případů zastřelení černochů bílým policistou v uplynulých letech v USA vyvolalo vlnu protestů a dalo vzniknout hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží).

Podle agentury Reuters byla policistka krátce po svém zatčení propuštěna na kauci ve výši 300 000 dolarů (6,8 milionu korun).

ČTK

Najdete na Lidovky.cz