Neděle 22. května 2022, svátek má Emil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Ve 112 letech zemřel nejstarší muž na světě, zažil španělskou chřipku i pandemii covidu

Saturnino de la Fuente foto: Castlegar News

Ve věku 112 let zemřel v úterý Španěl Saturnino de la Fuente, který byl podle Guinnessovy knihy rekordů nejstarší muž na planetě.
  7:10

Zažil pandemii španělské chřipky, ve 13 letech začal pracovat v továrně na boty a měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat. Informovaly o tom agentura Reuters a DPA.

De la Fuente zemřel v domě své dcery na severozápadě Španělska ve městě León, kde se také v únoru roku 1909 narodil. Pohřben bude dnes na místním hřbitově. Za měsíc by se dožil 113 let.

De la Fuente se až do konce života těšil poměrně dobrému fyzickému i psychickému zdraví. Za svůj dlouhý život prožil mnoho zajímavého. Nejhorší zážitek měl z roku 1937, kdy ve Španělsku zuřila občanská válka. Tehdy přežil v troskách domu, na nějž se zřítil letoun německé jednotky Legie Condor, která bojovala na straně frankistů.

Vyučil se obuvníkem a dlouhá léta byl majitelem továrny na boty. Byl také vášnivým fotbalovým fanouškem i hráčem.

V Guinnessově knize byl zapsán od září loňského roku. Titul nejstaršího muže planety držel po smrti Portoričana Emilia Florese Márqueze.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Týden plný cen od LOVI
Týden plný cen od LOVI

Soutěžte s námi po celý týden o krásné výherní balíčky pro svoje zlatíčka.