Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na stavbě kampusu Googlu se zřítil jeřáb. Pohřbil pod sebou šest aut a zabil čtyři lidi

Svět

  10:10aktualizováno  10:15
Seattle - Čtyři mrtvé a tři zraněné si vyžádal sobotní pád jeřábu na staveništi v americkém Seattlu. Na stavbě nového kampusu firmy Google pod sebou pohřbil šest aut. Mezi mrtvými je jedna žena a tři muži. Dva lidé pracovali na místě jako železáři, další dva našli smrt ve dvou rozdrcených vozech, informovala s odkazem na starostku města Jenny Durkanovou agentura AP.

(ilustrační snímek) foto: Reuters

Zřícený jeřáb na stavbě kampusu Googlu.
Zřícený jeřáb ve městě Seattle, kde si svou centrálu staví Google a Amazon

 jednoho z aut, na něž stavební jeřáb dopadl, se podařilo utéci 25leté ženě, která zachránila i své čtyřměsíční dítě. Spolu s dalším zachráněným - osmadvacetiletým mužem - byly s mírnými zraněními převezeny do blízké nemocnice. Další zraněnou osobu ošetřili záchranáři na místě.

Pod zříceným jeřábem zemřel v New Yorku muž původem z Prahy

V Seattlu na severozápadu USA si staví nové sídlo nejen Google, ale i společnost Amazon. V lednu se ve městě podle agentury AP nacházelo na 60 stavebních jeřábů, více než v jakémkoli jiném městě ve Spojených státech. 

Příčiny neštěstí zatím nejsou známy. Svědkyně Esther Nelsonová řekla deníku Seattle Times, že se jí zdálo, že se jeřáb rozpadl vejpůl v důsledku silného větru.

Autor:

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...