Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ve vládních budovách v Marylandu vzplály dvě poštovní zásilky

Svět

  20:39aktualizováno  7. ledna 7:24
MARYLAND - Poštovní zásilky doručené do vládních budov v americkém Marylandu neexplodovaly, ale vybleskl z nich plamen a poté se z nich kouřilo a byla cítit síra. Podle agentury AP to uvedly americké úřady. Zranění při jejich otvírání utrpěli dva zaměstnanci úřadů, kteří mají lehké popáleniny prstů. Původní tvrzení o explozích opravili sami vládní činitelé. K odpovědnosti se zatím nikdo nepřihlásil.
FBI - ilustrační foto.

FBI - ilustrační foto. foto: Reprofoto

"Nelze to srovnávat se závažnou explozí, kterou si představíte, když
řeknete toto slovo," citovala AP mluvčího marylandské policie Grega
Shipleyho. Zásilky prý měly přibližně rozměry knihy a na jedné bylo pět známek. Jedna ze zásilek byla adresována guvernérovi Marylandu Martinu O'Malleyovi a druhá marylandskému ministerstvu dopravy.

První destinací byla vládní budova ve městě Annapolis, kterou společně využívají americké ministerstvo zahraničí a ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Zde ji otevřeli asi ve 12:25 místního času (18:25 SEČ). Druhým úřadem bylo sídlo marylandského ministerstva dopravy ve městě Hanover, kde byla otevřena o 15 minut později.

Policie po explozích zablokovala ulice v okolí budov, které jsou od sebe vzdáleny asi 32 kilometrů. Z poštovních oddělení obou vládních úřadů byli evakuováni všichni zaměstnanci. Vyšetřovatelé v obou vládních budovách kontrolují i ostatní došlou poštu. Na místě zasahují pyrotechnici i agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI).

Autor:

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Mohlo by vás zajímat