Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

VIDEO: Američan požádal pod vodou svoji přítelkyni o ruku, pak se utopil. Žena vše natočila

Američan požádal svou přítelkyni o ruku pod mořskou hladinou. foto: Reprofoto/Facebook: Kenesha Antoine

Dodoma (Tanzánie) - Během dovolené na tanzanském ostrově Pemba požádal Američan Steven Weber pod vodou svou přítelkyni Keneshu Antoineovou o ruku. Ponor se mu stal ale osudným, protože na mořskou hladinu už nevyplaval.
  11:22aktualizováno  11:53

Pár si zarezervoval na čtyři noci podvodní pokoj, který se nachází přibližně 250 metrů od pobřeží v letovisku Manta Resort. Cena pokoje za noc je v přepočtu skoro 40 tisíc korun. Kabina je zakotvena zhruba v desetimetrové hloubce. Třetí den pobytu se Američan rozhodl, že skočí do vody a požádá svou přítelkyni o ruku. Mladá žena zůstala v podmořské kabině, píše server BBC.

Weber využil toho, že jsou ubytováni v podmořské kabině v Manta Resortu. Záznam, který pořídila jeho přítelkyně, ukazuje, že Weber se potopil pod vodu a požádal ji o ruku. „Nemohu držet svůj dech dostatečně dlouho, abych ti řekl všechno, co na tobě miluju. Ale … všechno, co na tobě miluju, miluju každým dnem víc,“ stálo na vzkazu, který Američan přitiskl na okno kabiny. Jeho přítelkyně ho celou dobu natáčela.

Steven Weber a jeho přítelkyně Kenesha Antoineová si užívali dovolenou v Africe.
Manta Resort nabízí luxusní ubytování pod mořskou hladinou.

Později ve videu Američan otáčí papír. Na druhé straně papíru se své přítelkyně ptá, jestli si ho vezme. Pak také vytahuje ze svých šortek snubní prsten. Poté vyplouvá k hladině a video končí.

Ředitel resortu Matew Saus, řekl BBC, že jeho zaměstnanci ihned zareagovali, když se dozvěděli, že Weber má problémy. Když přijeli, tak se už ale nedalo nic dělat.

Antoineová oznámila Weberovi smrt na Facebooku, kde sdílela i několik fotek a video, ve kterém ji přítel žádá o ruku. „Nikdy ses nevrátil z těch hlubin, takže jsi ani neslyšel mou odpověď. Ano! Ano! A milionkrát ano, vezmu si tě!,“ napsala Antoineová na Facebook.

„S hlubokým smutkem oznamujeme, že se v Manta Resortu stala ve čtvrtek 19. září 2019 nehoda se smrtelnými následky, “ oznámilo letovisko. Jeho ředitel dodal, že každého Weberova smrt zasáhla až do morku kostí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!