Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Červená tečka a desítka výstřelů. Začátek střelby na počítačovém turnaji sdíleli hráči živě

Svět

  10:54
Jacksonville/Praha - Červená tečka na mikině jednoho z hráčů a více než deset výstřelů. Záznam, který hráči sdíleli živě při nedělní střelbě v americkém státě Jacksonville na Floridě, ukazuje začátek útoku. Podle policie při něm zemřeli tři lidé včetně útočníka a dalších jedenáct bylo zraněno. Útočníkem byl čtyřiadvacetiletý David Katz.

David Katz na záznamu z loňského turnaje ve hře Madden. foto: Reprofoto: Compton 187

Na záběrech, které dva z hráčů sdíleli na serveru Twitch, je vidět začátek útoku. Na mikině hráče vpravo, kterým by podle Los Angeles Times měl být Elijah Clayton, se na okamžik objeví červená tečka, která vypadá jako od zaměřovače a následně se ozve devět výstřelů. Během nich se na obrazovce objeví nápis ovladač odpojen.

Následují zvuky šoupání židlí a utíkání a je slyšet, jak se někdo na místě ptá „S čím střílíš?“ Posléze se ozývají další výstřely.

Střelba na počítačovém turnaji na Floridě si vyžádala tři mrtvé, pachatel se po útoku zastřelil

David Katz byl sám aktivní člen hráčské komunity a účastnil se turnajů pod přezdívkou „Bread“. Tu je možné přeložit nejen jako chleba, ale ve slangové angličtině znamená i „živobytí, prachy“. Podle záznamu na Youtube z loňského turnaje ve hře Maden NFL, který Katz vyhrál, neukazoval mladý muž příliš emocí a byl spíše uzavřený.

Drini Gjoka, který je jedním ze dvou mladíků na záznamu ze střelby posléze na Twitteru uvedl, že „je velmi šťastný. Kulka mě trefila do palce.“

Ačkoliv prozatím nebyla potvrzena identita žádné z obětí, na Twitteru Elijaha Claytona se již objevují komentáře lidí vyjadřují smutek z jeho smrti.

26.srpna 2018 v 19:41, příspěvek archivován: 27.srpna 2018 v 11:03

I am literally so lucky. The bullet hit my thumb

Jeden ze soutěžících na turnaji v Jacksonville pro deník Los Angeles Times uvedl, že útočník soutěžil i v neděli, ale byl diskvalifikován, tuto informaci však zatím nikdo z organizátorů nepotvrdil. Není jasný ani motiv útočníka, případně jestli znal některou z obětí, jejichž identitu policie zatím nezveřejnila.

Při nedělním útoku v Jacksonville v americkém státu Florida zemřeli tři lidé včetně útočníka, který se zastřelil. Dalších jedenáct lidí je podle policie zraněno, jejich stav je stabilizovaný. Střelec zaútočil na turnaji ve videohře Madden NFL. Ta je simulací národní ligy v americkém fotbale.

Autor:

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Mohlo by vás zajímat