7. srpna 2019 18:56 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: I soudce může být oblíbený. Amerika fandí lidumilovi, který udivuje citlivým přístupem

Šestadevadesátiletý Coella u soudu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šestadevadesátiletý Coella u soudu. | foto: Twitter Ryan Saavedra

Providence Soudce Frank Caprio se vymyká běžné škatulce svého povolání. Na sociálních sítích má svou fanouškovskou stránku. Stovky tisíc občanů jej obdivují za to, s jakým lidským přístupem dokáže soudit běžné Američany. Na nejnovějším videu ze soudní síně odpouští rychlou jízdu šestadevadesátiletému otci, který vezl svého syna na krevní transfuzi.

96letý Victor Coella vezl svého syna na krevní transfuzi do nemocnice. Cestou do špitálu ale překročil povolenou rychlost, a proto stanul přes městským soudem v Providence ve státě Rhode Island.

Měl štěstí. Jeho případ měl na starost proslulý dvaaosmdesátiletý soudce Frank Caprio, o němž se říká, že pod talárem nenosí odznak, ale srdce.

„Řídím málokdy, vlastně jen v nejnutnějších případech. Vezl jsem svého syna na krevní transfuzi do nemocnice. Musím tam s ním jezdit každé dva týdny, protože má rakovinu,“ hájil se Coella u městského soudu v americkém městě Providence, kterému předsedal Caprio. „Jste dobrý muž,“ reagoval soudce.

Místo toho, aby si starostlivý otec ze soudní síně odnesl trest, odcházel s pochvalou. „Jste to, o čem Amerika je,“ pochvaluje soudce šestadevadesátiletého „hříšníka“ na videu. „Je vám přes devadesát let a stále se staráte o svou rodinu,“ pokračoval. Na konci videa předseda soudu popřeje Coellovi šťastný život a přestupek mu promine.

Caprio povětšinou rozhoduje o drobných přestupcích. Ve svých verdiktech často přihlíží k životní situaci provinilého. Stal se slavným především díky tomu, že k lehkým přestupkům, jako je nedovolené parkování či překročení rychlosti, přistupuje jako obyčejný člověk. Vždy si vyslechne i variantu hříšníka.

V některých případech si dokonce na pomoc přizve děti obžalovaných, aby mu s verdiktem „pomohly“. Videa s Capriem ze soudní síně mají na sociálních sítích i miliony zhlédnutí.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!