Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Nebrzdící nákladní auto projelo v Brazílii kolonou, z vozovky smetlo 20 vozů

Svět

  12:26
BELO HORIZONTE - Jen o vlásek unikl veřejnému lynčování řidič nákladního auta, jehož vůz projel dopravní zácpou v brazilském městě Belo Horizonte bez viditelné snahy o zastavení. Jako kuželky přitom z cesty odrážel osobní auta, kterých naboural celkem 20. Video z nedaleké bezpečnostní kamery zveřejnila řada brazilských médií. Řidič se po incidentu omlouval, že mu selhaly brzdy.

Brazilský řidič nezvládl řízení a smetl 20 aut v koloně. foto: Youtube

Kolonou pomalu popojíždějících aut se podle záznamu v pravém ze dvou pruhů prohnal nákladní vůz, který začal v relativně velké rychlosti rozrážet auta před sebou. Nic netušící řidiči byli se svými auty většinou odrmšťováni na travnatý pás či vedlejší silnici za ním. Někteří z nich, patrně otřeseni po nárazu, nedokázali zabrzdit a jejich auto se řítilo dál, než nabouralo. Jeden z automobilů málem smetl chodkyni.

Podle úřadů bylo celkem zraněno 16 lidí, z toho dva vážně.

Řidiči, kterým to zdravotní stav dovolil, se srotili u nákladního auta, jehož cesta definitivně skončila po několika stovkách metrů od prvního nárazu. Naštěstí pro řidiče se vzápětí objevila policie, která podle médií zabránila jeho hrozícímu veřejnému lynči.

Muž na svou omluvu řekl, že u vozu nejprve nečekaně selhalo řazení, kvůli čemuž nemohl snížit rychlost podřazením, a poté zcela vypověděly službu i brzdy. Vyšetřovatelé nyní zkoumají, zda je jeho verze pravdivá a kdo za selhání může.

Autor:

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...