Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Paraguajská ‚loupež století‘. Do trezoru se vloupali s opancéřovanými vozy a granáty

Svět

  11:37
BRASÍLIA/ASUNCIÓN - Brazilská policie zabila tři členy gangu, který má na svědomí pondělní loupež až 20 milionů dolarů (téměř půl miliardy korun) v sousední Paraguayi. Několik desítek lidí patřících k jedné z brazilských organizovaných skupin po zločinu uprchlo za hranice, kde jsou jim na stopě místní policisté. Policie již zadržela nejméně pět lidí a objevila část lupu, informovala místní média.

Paraguajská bezpečnostní firma Prosegur se stala terčem útoku gangsterů. Ukradli ekvivalent asi půl miliardy korun. foto: Reuters

Gangsteři zaútočili na sídlo bezpečnostní firmy Prosegur, v jejímž trezoru byly ukryty desítky milionů dolarů. Podle paraguayské policie použili při akci ve městě Ciudad del Este poblíž hranice několik opancéřovaných vozidel, granáty a další výbušniny, s jejichž pomocí v noci na pondělí pronikli do trezoru.

VIDEO: Nebrzdící nákladní auto projelo v Brazílii kolonou, z vozovky smetlo 20 vozů

Podle nepotvrzených informací paraguayských a brazilských médií si odnesli šest až 20 milionů dolarů. Paraguajské sdělovací prostředky označují čin za tamní loupež století.

Během loupeže se strhla přestřelka s místní policií, která trvala téměř tři hodiny a zemřel při ní jeden strážce zákona a tři lidé byli zraněni. Zločincům se poté podařilo prchnout přes hranice do Brazílie, kde v pondělí začal velký policejní hon.

A broken car near the headquarters of private security company Prosegur is...
Paraguajská bezpečnostní firma Prosegur se stala terčem útoku gangsterů....

Nejméně tři ze zločinců byli zastřeleni a pět dalších bylo zadrženo na různých místech hraničního brazilského státu Paraná. Policie při pronásledování objevila tašku s částí lupu, v níž byly svazky stodolarových bankovek a nespecifikovaný obnos v brazilské měně. Policejní akce stále pokračuje.

Podle nejmenovaného policejního zdroje listu ABC jsou zločinci členy gangu Primeiro Comando da Capital, což je jedna z nejaktivnějších zločineckých skupin v Brazílii původem z nejlidnatějšího města Sao Paulo.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!