Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Paraguajská ‚loupež století‘. Do trezoru se vloupali s opancéřovanými vozy a granáty

Svět

  11:37
BRASÍLIA/ASUNCIÓN - Brazilská policie zabila tři členy gangu, který má na svědomí pondělní loupež až 20 milionů dolarů (téměř půl miliardy korun) v sousední Paraguayi. Několik desítek lidí patřících k jedné z brazilských organizovaných skupin po zločinu uprchlo za hranice, kde jsou jim na stopě místní policisté. Policie již zadržela nejméně pět lidí a objevila část lupu, informovala místní média.

Paraguajská bezpečnostní firma Prosegur se stala terčem útoku gangsterů. Ukradli ekvivalent asi půl miliardy korun. foto: Reuters

Gangsteři zaútočili na sídlo bezpečnostní firmy Prosegur, v jejímž trezoru byly ukryty desítky milionů dolarů. Podle paraguayské policie použili při akci ve městě Ciudad del Este poblíž hranice několik opancéřovaných vozidel, granáty a další výbušniny, s jejichž pomocí v noci na pondělí pronikli do trezoru.

VIDEO: Nebrzdící nákladní auto projelo v Brazílii kolonou, z vozovky smetlo 20 vozů

Podle nepotvrzených informací paraguayských a brazilských médií si odnesli šest až 20 milionů dolarů. Paraguajské sdělovací prostředky označují čin za tamní loupež století.

Během loupeže se strhla přestřelka s místní policií, která trvala téměř tři hodiny a zemřel při ní jeden strážce zákona a tři lidé byli zraněni. Zločincům se poté podařilo prchnout přes hranice do Brazílie, kde v pondělí začal velký policejní hon.

A broken car near the headquarters of private security company Prosegur is...
Paraguajská bezpečnostní firma Prosegur se stala terčem útoku gangsterů....

Nejméně tři ze zločinců byli zastřeleni a pět dalších bylo zadrženo na různých místech hraničního brazilského státu Paraná. Policie při pronásledování objevila tašku s částí lupu, v níž byly svazky stodolarových bankovek a nespecifikovaný obnos v brazilské měně. Policejní akce stále pokračuje.

Podle nejmenovaného policejního zdroje listu ABC jsou zločinci členy gangu Primeiro Comando da Capital, což je jedna z nejaktivnějších zločineckých skupin v Brazílii původem z nejlidnatějšího města Sao Paulo.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...