25. dubna 2017 11:37 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Paraguajská ‚loupež století‘. Do trezoru se vloupali s opancéřovanými vozy a granáty

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Paraguajská bezpečnostní firma Prosegur se stala terčem útoku gangsterů.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Paraguajská bezpečnostní firma Prosegur se stala terčem útoku gangsterů.... | foto: Reuters

BRASÍLIA/ASUNCIÓN Brazilská policie zabila tři členy gangu, který má na svědomí pondělní loupež až 20 milionů dolarů (téměř půl miliardy korun) v sousední Paraguayi. Několik desítek lidí patřících k jedné z brazilských organizovaných skupin po zločinu uprchlo za hranice, kde jsou jim na stopě místní policisté. Policie již zadržela nejméně pět lidí a objevila část lupu, informovala místní média.

Gangsteři zaútočili na sídlo bezpečnostní firmy Prosegur, v jejímž trezoru byly ukryty desítky milionů dolarů. Podle paraguayské policie použili při akci ve městě Ciudad del Este poblíž hranice několik opancéřovaných vozidel, granáty a další výbušniny, s jejichž pomocí v noci na pondělí pronikli do trezoru.

Podle nepotvrzených informací paraguayských a brazilských médií si odnesli šest až 20 milionů dolarů. Paraguajské sdělovací prostředky označují čin za tamní loupež století.

Během loupeže se strhla přestřelka s místní policií, která trvala téměř tři hodiny a zemřel při ní jeden strážce zákona a tři lidé byli zraněni. Zločincům se poté podařilo prchnout přes hranice do Brazílie, kde v pondělí začal velký policejní hon.

A broken car near the headquarters of private security company Prosegur is pictured in Ciudad del Este
Paraguajská bezpečnostní firma Prosegur se stala terčem útoku gangsterů. Ukradli ekvivalent asi půl miliardy korun.

Nejméně tři ze zločinců byli zastřeleni a pět dalších bylo zadrženo na různých místech hraničního brazilského státu Paraná. Policie při pronásledování objevila tašku s částí lupu, v níž byly svazky stodolarových bankovek a nespecifikovaný obnos v brazilské měně. Policejní akce stále pokračuje.

Podle nejmenovaného policejního zdroje listu ABC jsou zločinci členy gangu Primeiro Comando da Capital, což je jedna z nejaktivnějších zločineckých skupin v Brazílii původem z nejlidnatějšího města Sao Paulo.

ČTK
  • 1Diskuse