Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Měly hadí DNA. Příznivec QAnonu zabil své děti pistolí na ryby, aby zachránil svět od monster

Příznivci spiklenecké teorie QAnon v americkém Salemu (2. května 2020) foto: Profimedia.cz

Děti naložil do auta, odvezl do Mexika a pak je zabil pistolí na ryby. Čtyřicetiletý muž z Kalifornie si uvědomoval, že jeho čin není správný. Byla to však podle něj „jediná možnost, jak zachránit svět“. Policii řekl, že ho „osvítil“ QAnon, konspirační hnutí rozšířené především v USA. Muž věřil, že z dětí vyrostou monstra s hadí DNA. Jejich matka si myslela, že jely kempovat.
  12:30

Matthew Taylor Coleman děti nejdříve odvezl do Mexika a poté je zastřelil spearfishingovou pistolí. K činu se údajně sám přiznal. Vyšetřovatelům řekl, že v jeho vidění měla manželka „hadí“ DNA, kterou šířila dál.

Těla dvouletého syna a desetiměsíční dcery v pondělí našel místní farmář na ranči kousek od Rosarita, zhruba čtyřicet minut od hranic Spojených států. Těla Coleman zahodil do příkopu.

Otec se s nimi na sobotní noc ubytoval v hotelu. Kamerové záznamy ukázaly, že s nimi hotelový pokoj opustil v pondělí ještě před úsvitem. Nazpět se vrátil sám o pár hodin později, napsal The Guardian.

Matce byla celá situace podezřelá už v sobotu, kdy ve spěchu děti sbalil a odjel v rodinné dodávce. Nahlásila ho policii, která Colemana pomocí mobilního telefonu v neděli vystopovala v Rosaritu. 

„Měli jet kempovat, ale narychlo odjeli a ani mi neřekli kam,“ sdělila vrahova manželka. S mužem vlastní školu surfingu. „Doma jsme se nikdy nehádali,“ dodala podle webu The Times.

QAnon je rozsáhlá internetová konspirační teorie, jejíž stoupenci věří, že svět ovládá tajná skupina demokratů, známých osobností a miliardářů, kteří se zároveň zapojují i do obchodování s dětmi. Mezi jejich výroky patří například veřejné odmítání existence koronaviru.

Nejvýraznější postavou QAnonu je Jake Angeli:

15. ledna 2021

FBI už v roce 2019 QAnon označila za potencionální teroristickou hrozbu. Je to fenomén, který vznikl v roce 2017. Stojí za ním neznámý člověk, který začal na serveru 4chan pod pseudonymem Q publikovat vzkazy. 

Coleman nebyl prvním příznivcem QAnonu, který se do takových činů pustil. V listopadu minulého roku Neely Petrie-Blanchardová zabila svého přítele Halletta obdobným způsobem - kulkou do hrudi. Oba byli stoupenci QAnonu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat