15. dubna 2011 22:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Vykastroval přítele své dcery. Odpyká si šest let

Soudcovské kladívko (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soudcovské kladívko (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

BERLÍN Němec, jenž bez narkózy vykastroval osmapadesátiletého přítele své sedmnáctileté dcery, si odpyká šest let za mřížemi. Zemský soud v Bielefeldu mu kromě toho podle agentury DPA uložil vyplacení 80.000 eur (téměř dva miliony korun) bolestného.

Soud osmačtyřicetiletého muže odsoudil za těžké ublížení na těle. Hrůznost činu obžalovaného se dá jen těžko pochopit, konstatoval předsedající soudce Georg Zimmermann. Obžalovaný se přiznal, že v listopadu 2010 mnohem staršímu milenci své dcery uřízl varlata. Spoutaný muž přežil jen díky tomu, že pachatel přivolal první pomoc.

Vykastrovaný muž opustil kvůli dívce rodinu
Vykastrovaný muž má sám pět dětí a devět vnoučat. Je dědečkem nejlepší přítelkyně sedmnáctileté dívky. Kvůli svému zranění nemohl během procesu vypovídat. Stále je v léčení a do konce života musí brát umělý testosteron, řekl jeho právník Harald Schlüter.

Údajný milenec hovořil o "velké lásce" vůči dívce, která je o 41 let mladší. Podle soudce si stavěl vzdušné zámky a snil o svatbě a dalších dětech. Kvůli mladičké dívce dokonce po 36 letech opustil manželku a rodinu. Za krvelačnou pomstu požadoval odškodné ve výši 150.000 eur.

ČTK, Lidovky.cz

ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?
ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?

Ahoj maminky, co jste rozvedené, napsaly byste mi prosím, jak fungujete po rozvodu? Myslím, co se týče třeba rozvržení času dětí mezi Vámi a ex, oslav narozenin, svátků, vánoc. A jak to snáší děti? A vy? Já mám děti ve věku 2 a 4. Tohle je jediný důvod, proč jsem od manžela ještě neodesla, bojím se, že budu mít výčitky, že jsem dětem něco vzala. Nebýt dětí jsem od něj dávno pryč.