Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Z trosek hotelu v Itálii vyprostili další těla, potvrzených obětí je už 24

Svět

  10:27
ŘÍM - V troskách hotelu Rigopiano, který před týdnem po zemětřesení ve střední Itálii zavalila lavina, našli záchranáři ve středu další mrtvá těla. Informovala o tom agentura ANSA. Počet obětí tak vzrostl na 24, stále se pohřešuje ještě pět lidí.

Záchranáři odnášejí tělo jedné z obětí foto: ČTK

Počet obětí závalu italského hotelu vzrostl na 17. Stále se pohřešuje 12 lidí

Naděje, že se podaří najít někoho živého týden po pádu laviny, už jsou mizivé. Posledního přeživšího vyprostili záchranáři v sobotu. Celkem neštěstí přežilo 11 lidí, z toho devět vyprostili záchranáři. Dvě osoby si zachránily život díky tomu, že v okamžiku pádu laviny byly před hotelem.

Záchranáři používají i sondy
Pohled na záchrannou akci

Lavina zavalila hotel na úpatí italského pohoří Gran Sasso minulou středu pozdě odpoledne. Prokuratura nyní vyšetřuje, zda k neštěstí přispělo podcenění rizika nebo pozdní reakce úřadů na několikadenní husté sněžení.

Italský premiér Paolo Gentiloni ve středu v parlamentu poděkoval civilní obraně, která se v posledních týdnech potýkala s řadou krizových situací kvůli hustému sněžení, lavinám i zemětřesení z minulého týdne. „Myslím, že bylo uděláno vše, co bylo možné, aby se zachránili pohřešovaní lidé (v Rigopianu), a to z lidského, organizačního i technického hlediska,“ uvedl premiér.

Autor: