23. ledna 2017 22:20 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V zavaleném hotelu v Itálii našli záchranáři sedmou oběť

Italští záchranáři a dobrovolníci v místě neštěstí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Italští záchranáři a dobrovolníci v místě neštěstí. | foto: ČTK

PESCARA V hotelu zavaleném lavinou ve střední Itálii našli zasahující záchranáři v pondělí sedmou oběť neštěstí. Zatímco tělo ženy se jim podařilo vyprostit z trosek celkem rychle, nedaří se jim to u šestého mrtvého objeveného v neděli, jehož pozůstatky se stále snaží uvolnit, uvedla agentura ANSA.

Podle agentury bylo v době závalu v hotelu 32 osob. Kromě sedmi mrtvých záchranáři vyprostili devět živých lidí, včetně čtyř dětí. Dvě další osoby si zachránily život díky tomu, že v době pádu laviny byly před hotelem.

Italští záchranáři a dobrovolníci v místě neštěstí.
V hotelu zavaleném lavinou se objevily vzduchové kapsy.

Nejasnosti panují kolem počtu pohřešovaných. Podle bilance ANSA by jich mělo být nanejvýš 16, jiné zdroje ale v těchto dnech hovořily o více než dvou desítkách osob.

Místní prokurátorka Cristina Tedeschiniová v pondělí informovala, že úřady událost vyšetřují, přičemž jsou ohledně jejího hodnocení všechny možnosti otevřené, tedy od zásahu vyšší moci po mnohočetné zabití z nedbalosti. Prozatím zkoumají, zda byl hotel postaven a zprovozněn v souladu se všemi nařízeními a zda splňoval i podmínky ohledně pozemní dostupnosti. Rovněž ověřují všechnu telefonickou a písemnou komunikaci mezi hotelem a okolním světem.

Italský list Corriere della Sera v pondělí napsal, že několik hodin před neštěstím naléhavě žádal úřady o pomoc ředitel hotelu. Učinil tak po prvním z několika zemětřesení, které střední Itálii ten den postihlo.

V pondělí byla v sutinách nalezena tři živá štěňata. Svitla tak naděje, že ve vzduchových kapsách, jež se po závalu vytvořily, mohou stále být i živí lidé.

ČTK

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz