Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Z vesmíru se nevracej, miliardáři by neměli existovat, vyzývá Bezose bizarní petice

Jeff Bezos foto: AP

WASHINGTON - Na internetu se objevila petice, která vyzývá miliardáře Jeffa Bezose, aby se ze své plánované červencové cesty do vesmíru již nevracel na Zem. Petici za dva týdny podepsalo bezmála 96 000 lidí a jejich počet stále roste. Na výzvu určenou „proletariátu“ na serveru change.org upozornil list The Guardian.
  7:10

„Miliardáři by neměli existovat... na Zemi ani ve vesmíru, ale pokud by se (k cestě) rozhodli, měli by tam zůstat,“ uvádí se v popisu petice, která vznikla před dvěma týdny.

Výherce vydražil let do vesmíru s Bezosem za víc než půl miliardy. Aukce se zúčastnilo šest tisíc lidí

Začátkem června Bezos oznámil, že on a jeho bratr Mark budou prvními členy posádky lodi New Shepard, postavené Bezosovou společností Blue Origin. Let „na okraj vesmíru“ bude trvat 11 minut, šest cestujících vynese 100 kilometrů nad povrch Země. Start je plánovaný na 20. července.

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos na návštěvě Indie.
Jeff Bezos při svém projevu ve Washingtonu

Zakladatel firmy Amazon Bezos je nejbohatším mužem světa a celoživotním nadšencem do vesmíru. Kromě Amazonu založil Bezos v roce 2000 společnost Blue Origin, která vyvíjí technologii pro komerční lety do vesmíru. V lednu 2019 společnost úspěšně otestovala raketu New Shepard s cestovním modulem určeným pro suborbitální lety.

Autor:

Mohlo by vás zajímat