Neděle 9. srpna 2020svátek má Roman 32 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Kanadský miliardář Sherman a jeho žena byli podle kanadské policie zavražděni

Bernard Sherman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bernard Sherman. | foto: Wikimedia.

TORONTO Kanadských miliardář Barry Sherman a jeho žena Honey se stali oběťmi cílené vraždy. Oznámila to v pátek torontská policie, která se podezřelou smrtí páru zabývá od poloviny prosince. Pachatele zločinu zatím policisté nedopadli.

Pětasedmdesátiletý zakladatel farmaceutické firmy Apotex byl spolu s manželkou nalezen mrtev v jejich rodinném domě v Torontu 15. prosince. Kanadská média následující den přinesla nepotvrzené informace, že šlo o případ vraždy a sebevraždy. Policie však nyní tuto verzi na základě šestitýdenního vyšetřování odmítla.

„Domnívám se, že se stali cílenými oběťmi,“ řekla podle listu Toronto Star Susan Gomesová z torontské policie. Těla obou manželů podle ní visela na zábradlí poblíž jejich bazénu a pitva prokázala, že se udusili. Policisté neobjevili stopy násilného vniknutí do domu, dodala Gomesová.

Sherman založil společnost Apotex v roce 1974

Příbuzní Shermanových již od začátku odmítali, že by mohl být pachatelem někdo z manželské dvojice. „K tomuto závěru jsme dospěli ihned na počátku a nyní je v souladu s výsledky nezávislé pitvy a vyšetřování,“ uvedla rodina v pátečním prohlášení.

Sherman založil společnost Apotex v roce 1974. V roce 2012 odstoupil z funkce generálního ředitele, zůstal však výkonným předsedou podniku. Firma Apotex zaměstnává kolem 11.000 lidí a je sedmým největším výrobcem generických léků na světě. Společnost působí ve více než 45 zemích, včetně Spojených států.

Časopis Forbes odhadl Shermanovo čisté jmění na 3,2 miliardy dolarů (zhruba 70 miliard korun). Manželé patřili k předním kanadským filantropům a věnovali miliony dolarů na nemocnice, školy či židovské organizace.

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Tygr ussurijský v Zoologické zahradě Olomouc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...